פרשת ההצבעות הכפולות: המשטרה נכנסת לתמונה

 
ריבלין רוצה להשאיר את החקירה בבית (אתר הכנסת)
ריבלין רוצה להשאיר את החקירה בבית (אתר הכנסת)
 
עודכן 18:04 26/06/2003
חדשות נענע

מפקדת היחידה לחקירות הונאה נפגשה היום עם יו"ר הכנסת ריבלין לפגישת הכנה לקראת תחילת חקירת ההצבעות הכפולות; ריבלין חושש מזימון ח"כים למשרדי המשטרה

 
 
 
 
 
מפקדת היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה, תת-ניצב מירי גולן, נועדה בצהריים בכנסת עם יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, במסגרת חקירת פרשת ההצבעות הכפולות במסגרת התוכנית הכלכלית. שני הצדדים סיכמו שיעשה מאמץ לרכז את רוב החקירות בכנסת, ובמקרים מסוימים יחקרו חברי כנסת במשטרה. גורמים בכנסת אמרו כי בתחילת השבוע הבא יפגשו החוקרים גם עם עובדים בכירים במשכן.

המשטרה צפויה להתחיל בשבוע הבא בחקירת ההצבעות הכפולות בכנסת. הבוקר (חמישי) נפגשה ראש היחידה לחקירות הונאה, תת-ניצב מירי גולן עם יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, לדון בהליכי החקירה. פגישתם הוגדרה "כפגישת הכנה" לפני פתיחת חקירת הח"כים המעורבים בפרשת ההצבעות הכפולות.

גביית העדויות תיערך בכנסת, אולם חקירות באזהרה ייערכו במתקני המשטרה. זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הבהיר כי המשטרה רשאית להחליט היכן לקיים את חקירותיה.

בפגישה אמר ריבלין לגולן כי הוא מעוניין בחקירת משטרה "לאור יום", שתשקם את תדמיתה של הכנסת בעיני הציבור, אולם הוא הביע דאגה ממצב שבו ייחקרו הח"כים במטה היחידה לחקירות הונאה. "זו הפעם הראשונה שהמשטרה חוקרת אירועים ופעילות של הכנסת" אמר. "מדובר בהתערבות בעבודתה של הרשות המחוקקת. גם היועץ המשפטי לממשלה במכתבו למפכ"ל המשטרה הדגיש שיש להיזהר מהכניסה לקודש הקודשים של הדמוקרטיה הישראלית".