פרס ללוחמי שייטת 13: "שמח שראשי הטרור מכירים את יכולותיכם יותר מאזרחי ישראל"

 
פרס, מרום ולוחמי השייטת
פרס, מרום ולוחמי השייטת צילום: מארק ניימן, לע``ם
 
עודכן 16:56 16/02/2010
חדשות nana10

יחידת הקומנדו של חיל הים אירחה את נשיא המדינה לביקור ממלכתי. פרס התרשם מיכולות השייטת ושוחח עם הלוחמים. "היכולת הגנוזה של ישראל עולה על היכולת הגלויה, ובצדק", אמר הנשיא ללוחמים. "אני גאה בכם בכל לבי"

 
 
 
 
 

(24 שניות)

נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך היום (שלישי) סיור ממלכתי בבסיס שייטת 13, יחידת הקומנדו של חיל הים, ושמע סקירה על פעילות היחידה בתקופה האחרונה. בסיור השתתפו גם מפקד חיל הים, האלוף אלי מרום (צ'ייני), ומפקד השייטת, אלוף משנה ד'.

הלוחמים ערכו לכבוד פרס משט מיוחד, שבמסגרתו הוצגו כלי השיט ואמצעי הלחימה המיוחדים של השייטת. נשיא המדינה ראה הדגמה של פשיטות מן הים אל היבשה ושל השתלטות על כלי שיט תוך כדי תנועה. לאחר מכן ביקר פרס בחדר הזיכרון של נופלי היחידה.

"אני יודע שכלי השיט ואתם, הלוחמים, עמדתם בהצלחה במבחנים האחרונים, אך לא אפרט ואומר באילו מבחנים, משום שהצנזורה תמחק מידע זה מיד. אני גאה שיש לעם ישראל לוחמים כמותכם", אמר פרס במפגש שנערך עם הלוחמים.
 
"אני מצטער על כך שהעם כולו אינו יכול לחזות במה שראיתי היום בסיורי בשייטת 13, ואני יכול לומר בקול רם וברור כי היכולת הגנוזה של ישראל עולה על היכולת הגלויה, ובצדק. טוב שהאויב שלנו ינחש והעם יבטח בחייליו. אני שמח שראשי ארגוני הטרור באזור ומחוצה לו מכירים את יכולות שייטת 13 הרבה יותר מאזרחי מדינת ישראל, וטוב שכך".

נשיא המדינה פנה ללוחמים ואמר: "לכל אחד מכם יש את הזכות להתגאות בעצמכם, אתם יודעים את האמת, אתם נוטלים את הסיכון. כנשיא מדינת ישראל, קבלו את תודת העם, שבבוא היום יידע מה עשיתם למען ביטחון המדינה. אני גאה בכם בכל לבי".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.