אנשי צבא בכירים בדימוס מתגייסים נגד הצעת "חוק היורדים"

 
עודכן 21:45 10/02/2010
רונן ליבוביץ`

לקראת הדיון שיתקיים ביום ראשון בועדת השרים לענייני חקיקה מארגנת קדימה קמפיין ציבורי-חברתי נגד ההצעה ולפיה יוכלו אזרחים ישראלים השוהים בחו"ל להשתתף בבחירות . בין החותמים על העצומה קצינים בכירים לשעבר במערכת הביטחון ובהם הרמטכ"ל לשעבר, ליפקין שחק, והמפכ"ל בדימוס, אהרונישקי

 
 
 
 
 
מתגבר המאבק נגד "חוק היורדים" של ישראל ביתנו: תחת הכותרת "בוחרים רק בישראל" מארגנת מפלגת קדימה קמפיין ציבורי וחברתי נגד הצעת החוק אשר לפיה יוכלו אזרחים ישראלים השוהים בחו"ל להשתתף בבחירות ולהצביע - ויעלה ביום ראשון הקרוב לועדת שרים לענייני חקיקה.
 
בילסקי. "אין דבר כזה הצבעה בחו"ל"
בילסקי. "אין דבר כזה הצבעה בחו"ל" צילום: אתר הכנסת
בקדימה החתימו 32 אנשי צבא בכירים נגד הצעת החוק ומדגישים כי לא מדובר בקמפיין פוליטי אלא בקמפיין כלל ציבורי וחברתי.

בין החותמים רב אלוף, אמנון לפקין-שחק, האלופים עמוס ירון, עמי איילון, עמירם לוין, אייל בן ראובן ועוד, כמו גם רב ניצב בדימוס, שלמה אהרונישקי.

אנשי הביטחון חתמו על הנוסח הבא: "אנו החתומים מטה, אזרחי מדינת ישראל שהקדשנו את מיטב שנותינו להגנה על מדינת ישראל וביצור ביטחונה, מאמינים כי הזכות לקבוע את ההחלטות במדינה צריכה להישמר בידי אלו החיים בה וקובעים בה את עתידם; ומתנגדים לכל הצעה שמטרתה להעניק זכות חשובה זו למי שבחר לעזוב את מדינת ישראל ולקבוע את עתידו במדינה אחרת".

ח"כ זאב בילסקי (קדימה), אחד ממובילי המאבק אמר לחדשות nana10 - "אין דבר כזה הצבעה בחו"ל. היום גם אם אדם חי 20 שנה בחו"ל, הוא יבוא לישראל ויצביע. אסור לאפשר למישהו שגר 30 שנה בסן פרנסיסקו להצביע וגם לא מי שחי שם ארבע שנים. מי שרוצה להצביע, שיטרח ויגיע לישראל. מי שלא מוכן לבוא לישראל, אני צריך לתת לו לקבוע שהילדים שלי ילכו לצבא והוא יחליט איזה צבא זה יהיה? אם אין נאמנות בסיסית, בכך שאדם בחר לקבוע את מגוריו מחוץ לישראל, אין לו זכות לקבוע את גורלנו פה".
 

"נגיע מהר מאוד לתנועה ציבורית רחבה שחוצה מפלגות "

ביילסקי סיפר כי לא היה צריך הרבה שכנוע כדי לשכנע את אנשי הביטחון הבכירים לחתום על העצומה. "לחלק מהאנשים האלו עוד לא הספקתי להקריא את ההצהרה, ואמרו מייד אני בפנים. אנחנו נגיע מהר מאוד לתנועה ציבורית רחבה שחוצה מפלגות מכל גווני הקשת שתביא לכך שהצעת החוק תרד".

החותמים על העצומה: רא"ל אמנון לפקין-שחק, אלוף עמוס ירון, אלוף עמי איילון, רנ"צ שלמה אהרונישקי, אלוף עמירם לוין, אלוף יצחק בן ישראל , אלוף דני רוטשילד, אלוף עמוס לפידות, אלוף אייל בן ראובן, אלוף גדעון שפר, אלוף נתן שרוני, אלוף מנדי (מנחם) מרון, תא"ל צביקה קנור, תא"ל ישראל בהרב , תא"ל אילן פז , תא"ל ישראלה אורון, תא"ל רמי דותן, תא"ל חדווה אלמוג, תא"ל מוטי בר דגן, תא"ל שאול גבעולי , תא"ל משה ספקטור, תא"ל חנוך מילוא, תא"ל צביקה גנדלמן , תא"ל יהודה גולן אסנפלד , תא"ל ששון יצחקי, תא"ל משה רווח , תא"ל גדי זהר , תא"ל אלי לוי , תא"ל דוד גדליה , תא"ל שלמה וקס , תא"ל גיורא רם, תא"ל דוד אגמון.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.