סקוט בראון הושבע לתפקיד סנאטור של מדינת מסצ'וסטס

 
עודכן 07:37 05/02/2010
חדשות nana10

הפוליטיקאי הרפובליקני נכנס לנעליו של הסנאטור הדמוקרטי הוותיק טד קנדי שהלך לעולמו. כניסתו לתפקיד הפרה את הרוב המיוחס של הדמוקרטים בסנאט. הנשיא ברק אובמה צריך להתחיל לדאוג

 
 
 
 
 
תחילת הצרות של ברק אובמה? איש המפלגה הרפובליקנית, סקוט בראון, הושבע הלילה (שישי) לתפקידו החדש: סנאטור של מדינת מסצ'וסטס.
 
ביידן ובראון ברגע ההשבעה
ביידן ובראון ברגע ההשבעה צילום: רויטרס
בראון, בן 50, הוא מחליפו של הסנאטור הדמוקרטי אדוארד (טד) קנדי שהלך לעולמו אחרי שייצג את מסצ'וסטס בסנאט עשרות שנים. הוא הושבע לתפקיד על ידי סגן הנשיא, ג'ו ביידן.

כניסתו של בראון לסנאט שמה קץ לרוב המיוחס של הדמוקרטים בסנאט ויכולה להקשות על העברת החוקים של הנשיא ברק אובמה. חלק מהחוקים דורשים רוב של שלוש חמישיות מבין חברי הסנאט, ובראון הוא הסנאטור ה-41 של הרפובליקנים - הקול הדרוש להם כדי להכשיל את אובמה.
 
בראון הפתיע כשגבר לפני כשבועיים וחצי על המועמדת הדמוקרטית, מרתה קוקלי, אחרי שזו הובילה בכל הסקרים ושינה את פני המפה הפוליטית בארה"ב. עם בחירתו הודיע כי אין בכוונתו לתמוך ברפורמת הבריאות שמנסה להעביר אובמה, בה תמך קודמו בסנאט - טד קנדי.

"זה יגדיל את המיסים, יפגע בביטוח הרפואי, יהרוס משרות ויעמיק את החוב של ארצנו", אמר בראון בנאום הניצחון שלו. הוא הוסיף כי כי הציבור אינו מעוניין ברפורמה שמקדם הנשיא במערכת הבריאות.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.