שנת מאסר לשוטר יס"מ שתקף אדם במהלך הפגנות נגד מצעד הגאווה

 
עודכן 13:52 04/02/2010
חדשות nana10

גלעד מזרחי, מפקד מחלקה ביס"מ, הכה ובעט באדם שסרב למסור לו את מצלמת הוידיאו שלו. בית המשפט קבע בגזר הדין כי "הנאשם ברגליו הבועטות רמס את החוק ואת האזרח". כמו כן, נגזרו עליו 6 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 10,000 ש"ח

 
 
 
 
 
בית משפט השלום בירושלים גזר היום (חמישי) שנת מאסר בפועל על גלעד מזרחי, מפקד מחלקה ביס"מ, שתקף אדם במהלך ההפגנות נגד מצעד הגאווה בירושלים לפני כשנתיים. כמו כן נגזרו עליו ששה חודשי מאסר על תנאי, ופיצוי בסך 10,000 למתלונן.
 
המתלונן עמד על גג בניין וצילם את המהומות
המתלונן עמד על גג בניין וצילם את המהומות צילום: ארכיון: רויטרס
מזרחי בן ה-32 הורשע בתקיפה הגורמת חבלה ושיבוש מהלכי משפט, לאחר שהכה נמרצות אדם שצילם את ההפגנות, וסרב למסור לו את המצלמה.

מכתב האישום עולה כי במהלך ההפגנות, המתלונן עמד על גג בניין ברחוב בר אילן בירושלים וצילם את המהומות. השוטר הגיע לגג הבניין, והורה לו למסור לידיו את מצלמת הוידיאו שהיתה ברשותו. המתלונן שאל את השוטר מכוח איזו סמכות הוא דורש זאת, ובתגובה חטף מזרחי את המצלמה, השכיב אותו לרצפה, והחל לבעוט בו ולהכותו באגרופים בכל חלקי גופו. כתוצאה מכך, בין השאר, עפו משקפי המתלונן ונשברו.

עוד עולה מכתב האישום כי בהמשך הסתיר השוטר את המגע שהיה לו עם המתלונן, ובדוח פעולה רשם כי מצא את המצלמה על רצפת הגג.
 
בגזר הדין מותח השופט יצחק מילנוב ביקורת על התנהלותו של מזרחי: "הנאשם היכה אזרח על לא עוול בכפו רק משום שהאזרח שאל אותו שאלה לגיטימית לחלוטין... הנאשם הפליא באזרח את מכותיו באגרופים ובבעיטות בעודו שוכב על הרצפה כשהנאשם צועק לעברו של האזרח 'פעם אחרונה שאתה מתנגד לשוטר".

עוד הוסיף בית המשפט, כי הנאשם לא עמד בפני כל סיכון או התנכלות כאשר ביצע את העבירות בהן הורשע. "בהתנהגותו הפך הנאשם משומר חוק לפורע חוק, כשהוא תוקף אזרח בגופו, במקום להגן על גופו של האזרח, בגופו הוא. הנאשם ברגליו הבועטות רמס את החוק ואת האזרח. גם הדיווח בעניין המצלמה חסר כל צורך והצדקה", נימק השופט.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.