לנדאו: טענות חמאס על החיסול בדובאי - דמיון מזרחי פרוע

 
עודכן 10:34 31/01/2010
רונן ליבוביץ`

שר התשתיות הגיב לראשונה לטענות חמאס כי מחסליו של בכיר הארגון מחמוד אל-מחבוב, הגיעו לדובאי בחסות פמלייתו לכנס באזור • " זה נובע מכעס על כך שדגל ישראל התנוסס באבו דאבי", אמר לנדאו • השר הרשקוביץ הוסיף "מי שמרים את ידו על יהודים וישראלים שם נפשו בכפו"

 
 
 
 
 
השר עוזי לנדאו התייחס הבוקר (ראשון) לראשונה להאשמות החמאס על כך שנסיעתו לאבו דאבי סייעה לחיסולו של בכיר חמאס מחמוד אל-מבחוח. "הפמלייה שלי נסעה לכנס בינלאומי באבו דאבי, מדובר בדמיון מזרחי פרוע שנובע מכעס על כך שדגל ישראל התנוסס בנסיכות".
 
אל-מחבוב. יעד חשוב למוסד
אל-מחבוב. יעד חשוב למוסד צילום: ארכיון: רויטרס
שר המדע והטכנולוגיה דניאל הרשקוביץ', התייחס גם הוא לשמועות על כך שהמוסד הישראלי עומד מאחורי החיסול. לטענתו "מאיר דגן הוא אחד מראשי המוסד היותר מעולים אי פעם. הביטוי לכך הוא בהארכת התקופה שהוא עומד בראש המוסד על ידי הממשלה. הוא מתפקד בצורה יוצאת מן הכלל. המוסד יודע לבצע את משימותיו ומי שמרים את ידו על יהודים וישראלים שם נפשו בכפו".

מוקדם יותר אמר חבר הלשכה המדינית של החמאס, אוסאמה חמדאן, לעיתון "אל-וואטן", כי חמאס לא תיגרר לתגובה חזקה, שישראל מצפה לה, בעקבות חיסולו של בכיר הארגון מוחמד אל-מבחוח בדובאי. "אנחנו לא נפגע באינטרסים של העניין הפלסטיני על ידי ניסיונות לפגוע בבכירים ישראלים בחו"ל", הוסיף חמדאן.
 
בניגוד להצהרות של בכירי חמאס אחרים, כגון מחמוד א-זהאר שהבטיח שהארגון יכול לפגוע בכל מקום, חמאדאן אמר כי התגובה תהיה זהירה ושקולה.

מוקדם יותר פירסם העיתון הבריטי "הסנדיי טיימס", פרטים על חיסולו של מבחוח. על פי הדיווח חוליית החיסול הזריקה לו רעל שגרם לו להתקף לב. "החולייה צילמה את המסמכים שמצאה בתיקו של אל-מבחוח, עזבה את חדר המלון בו שהה והותירה על הדלת שלט 'נא לא להפריע'", נכתב בדיווח.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.