ביצים וקללות קיבלו את פניה של ספינת ההפלות

 
פעילות `נשים על גלים` על הספינה (אתר הארגון)
פעילות `נשים על גלים` על הספינה (אתר הארגון)
 
עודכן 22:27 22/06/2003
חדשות נענע

ספינת ארגון 'נשים על גלים' ובה מרפאה לביצוע הפלות הגיעה למדינה הקתולית ללא אישור; לפולין החוקים הקשוחים ביותר בארופה בנושא הפלות

 
 
 
 
 
ספינת גרר ועליה מרפאה. ספינת ההפלות (אתר הארגון)
ספינת גרר ועליה מרפאה. ספינת ההפלות (אתר הארגון)
פעילי ימין וחברי ארגונים המתנגדים להפלות צעקו "רוצחים" ו"גסטאפו" לעבר הספינה שהמתינה יומיים בשערי הנמל לפני שהורשתה לעגון. עם זאת, לא מומשו איומיהם של דייגים מקומיים לחסום את דרכה של הספינה לנמל.

מקורות בפולין טוענים כי הספינה הגיעה לפולין ללא אישור וכי ייתכן שיוטל עליה קנס ויצווה עליה לעזוב. צוות הספינה מארגון 'נשים על גלים' הכחיש את הדברים ואמר כי לא הגיעה אליו כל הודעה רשמית בעניין.

ספינת ההפלות, למעשה סירת גרר ועל סיפונה מכולה המהווה מרפאה לביצוע הפלות, היתה צפויה לעגון בפולין כבר ביום שישי, אך נמסר כי הביקור עוכב עקב מזג אוויר משובש - דיווח בו מטילות ספק חלק מחברות 'נשים על גלים'.

פעילים קתולים הודיעו אתמול לרשויות על הפשעים להם אחראי לכאורה ארגון הנשים, בהם ייבוא בלתי חוקי לפולין של גלולת ההפלות. החוק בפולין מתיר הפלות רק אם ההריון מהווה איום לבריאות האישה ההרה, אם העובר פגום או לאחר מקרה אונס.

לפולין החוקים הקשוחים ביותר בארופה בנושא ההפלות והאפיפיור הפולני יוחנן פאולוס השני, המתנגד בחריפות להפלות מכל סוג, נחשב בפולין לסמכות עליונה בנושאי מוסר.