ח"כ זחאלקה: ברק אוהב מוזיקה קלאסית ולהרוג ילדים בעזה

 
עודכן 13:35 31/12/2009
רונן ליבוביץ`

מאות מערביי ישראל הפגינו במחסום ארז בדרישה להסיר את המצור מעל לרצועת עזה • ח"כ זחאלקה האשים את ישראל באחריות לטרור "שלטענתה יוצא מעזה" • ח"כ טאלב א-סנע, העביר נאום טלפוני של ר"מ חמאס דרך מכשיר הנייד שלו • השר אהרונוביץ' דורש את העמדתו לדין בעקבות המעשה

 
 
 
 
 

(37 שניות)

התבטאות חריפה של ח"כ ג'מאל זחאלקה, היום (חמישי) בהפגנת הזדהות עם תושבי רצועת עזה סמוך למחסום ארז שבגבול. לדברי זחאלקה, אהוד ברק "אוהב מוסיקה קלאסית והריגת ילדים בעזה".

הח"כ הוסיף עוד כי הטרור "שכביכול בא מעזה", נובע מהתנהלות ישראל כלפי הפלסטינים. בהפגנה, לציון שנה למבצע בעזה, טענו הנוכחים כי ישראל "מרעיבה את הפלסטינים" ברצועת עזה והם קוראים לפתוח את המעברים לאלתר.

ח"כ זועבי, המשתתפת בהפגנה אמרה "צעדה זו מוכיחה את המסר של העם הפלסטיני ושל רוב עמי העולם כי המצור לא הצליח לשבור את מורל הפלסטינים. עמי העולם מכירים בהפסד המוסרי הישראלי. על מדינת ישראל והעם בישראל לדעת כי לא ניתן לתעל את ההצלחה הישראלית בזריעת ההרס וההרג להצלחה במלחמה הפוליטית האמיתית"

ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, נאם במהלך הפגנה של ערביי ישראל בדרישה להסיר את המצור מעל לרצועה. הנייה הודה להנהגת הציבור הערבי על תמיכתה בהסרת המצור.

בנאום טלפוני, שבוצע דרך הטלפון הנייד של ח"כ טאלב א-סנע, אמר הנייה כי "אפילו אם ישראל תהדק את המצור על עזה, העם הפלסטיני יעמוד איתן ולא יוותר". הוא הודה בנוסף להנהגת ערביי ישראל על שמחתה נגד הכיבוש ונגד המלחמה שלהגדרתו "גבתה 4,000 הרוגים ואלפי פצועים".

הנייה אמר עוד לנוכחים כי "העם הפלסטיני לא ייכנע לעולם לאוייב הציוני, וההתנגדות תמשיך עד אשר נוכל להיפגש באל-אקצא".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', פנה ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, בדרישה להעמיד לדין את ח"כ א-סנע על השתתפותו בהפגנה ועל כך שהעניק במה להנייה דרך הטלפון הנייד שלו.

בתחילת השבוע נאם הנייה ברשת הטלוויזיה של חמאס לציון שנה למבצע בעזה. הוא שב ואמר כי "תנועת חמאס לא הובסה ולעולם לא תובס על ידי ישראל".
 

הנייה: לא נשקוט עד שנשחרר את כל האסירים בישראל

לדבריו, ארגונו לא ישקוט על עוד לא יצליח לשחרר את כל האסירים הכלואים בבתי הכלא בישראל ואת ירושלים. הנייה התייחס לעסקת חילופי האסירים המתגבשת עם ישראל, במסגרתה אמור להשתחרר החייל החטוף גלעד שליט, ואמר: "האסירים ומשפחותיהם מחכים בסבלנות שנים רבות. אנחנו מייחלים לשחרורם ולשמחת המשפחות".

בנאומו פנה הנייה למזכ"ל האו"ם באן קי-מון, וקרא לו לנתק את הארגון בראשו הוא עומד מהרביעייה הבין-לאומית, שייסד בזמנו נשיא ארה"ב, גורג' בוש. "לאו"ם אסור להיות חלק מגוף שמטיל מצור על עם תחת כיבוש", ציין בכיר החמאס.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.