האנתרופולוג הנודע קלוד לוי שטראוס הלך לעולמו

 
עודכן 22:53 03/11/2009
AP

שטראוס שהלך לעולמו בגיל 100 נחשב לאחד האינטלקטואלים הגדולים במאה ה- 20, וראש האסכולה הסטרוקטורליסטית באנתרופולוגיה החברתית

 
 
 
 
 
האנתרופולוג היהודי-צרפתי הנודע, קלוד לוי-שטראוס הלך לעולמו בגיל 100 בפאריז. לוי-שטראוס נחשב לאחד האינטלקטואלים הגדולים במאה ה- 20, שזכה לכינוי "אבי האנתרופולגיה המודרנית". במהלך הקריירה העשירה שלו בששת העשורים האחרונים כתב בין השאר את הספרים: "החשיבה הפראית", "והטוטאמיזם היום".
 
לוי-שטראוס, אבי האנתרפולוגיה המודרנית
לוי-שטראוס, אבי האנתרפולוגיה המודרנית צילום: רויטרס
לוי-שטראוס היה ראש האסכולה הסטרוקטורליסטית באנתרופולוגיה החברתית. את דרכו המקצועית התחיל שטראוס בסורבון בפריז שם למד פילוספיה ומשפטים. ב-1935 החל את צעדיו כאנתרופולוג כשעבר לברזיל וערך מחקרים ביערות הגשם באזור האמזונס.

במהלך מלחמת העולם השניה לאחר כניעתה של צרפת לגרמנים נמלט לניו יורק שם כתב את אחד מחיבוריו המשפיעים ביותר: "תבניות היסוד של יחסי השארות". במאמר טען כי קרבת משפחה לא יכולה להתקיים רק על בסיס קשר דם אלא חייבת להיות מעורבת בה גם ברית בין המשפחות.
 
במהלך חייו כיהן לוי-שטראוס במשרות מפתח בעולם האקדמי וקיבל תארים ופרסים רבים. בין היתר זכה בפרס "ארסמוס" ובפרס "מייסטר-אקהרט" לפילוסופיה. כמו כן קיבל תואר דוקטור של כבוד מהאוניברסיטאות אוקספורד, הרווארד, וקולומביה.

גם לאחר שפרש לגמלאות המשיך האנתרופולוג הנודע לפרסם עבודות שונות בנושאים של אמנות, מוזיקה ושירה, כמו גם את הזיכרונות הרבים שאסף במהלך חייו האישיים והאקדמיים.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.