ברלוסקוני מבהיר: לא מתכוון להתפטר מתפקידי

 
עודכן 16:14 31/10/2009
סוכנויות הידיעות

ראש ממשלת איטליה יעמוד בחודש הבא לדין בשני משפטים שונים, אך אינו מתכוון לוותר כל כך מהר על תפקידו. ברלוסקוני, שנודע בהתבטאויותיו הסקסיסטיות, מואשם בין השאר בהונאת מס ובתשלום שוחד. "אני עדיין מאמין שיש שופטים רציניים הפוסקים על פי עובדות", אמר היום

 
 
 
 
 
ברלוסקוני עומד על שלו. למרות הדרישות החוזרות ונשנות להתפטרותו מצד חלקים נרחבים מהציבור האיטלקי, מצהיר היום (שבת) ראש הממשלה המושמץ וההרפתקן כי אין בכוונתו לעזוב את תפקידו, גם אם יורשע באחד מהמשפטים המתוכננים נגדו.
 
ברלוסקוני. מסובך עד מעל לראש
ברלוסקוני. מסובך עד מעל לראש צילום: איי.פי
"אני עדיין מאמין שיש שופטים רציניים הפוסקים על פי עובדות", אמר היום ברלוסקוני. הוא אף הוסיף כי אילו משפטים דומים לשלו היו מסתיימים בהרשעה, הוא היה חש מחוייב עוד יותר להישאר בתפקידו כדי להגן על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק.

ראש ממשלת איטליה יעמוד בחודש הבא לדין בשני משפטים שונים, לאחר שבית המשפט העליון ברומא הורה להסיר את חסינותו. הוא מואשם בין השאר בהונאת מס ובתשלום שוחד.

במהלך חייו הציבוריים, במשרות פוליטיות שונות, נודע ברלוסקוני במספר התבטאויות סקסיסטיות ושנויות במחלוקת. לאחר בחירתה לפרלמנט של הדוגמנית מרה קרפנייה במסגרת מפלגתו בשנת 2006, אמר ברלוסקוני כי יציע לעגן בחוק את זכות הלילה הראשון. כמה חודשים לאחר מכן אמר עליה כי אלמלא היה נשוי, היה נישא לה מיד. רעייתו של ברלוסקוני, ורוניקה לריו, דרשה אז ממנו להתנצל על דברים אלה מעל דפי העיתונות.

זאת ועוד, בתחילת שנת 2009 התפרסמו ידיעות על הוללות מינית של ראש הממשלה ברלוסקוני. בעקבות פרסומים אלה הודיעה אשתו ורוניקה על כוונתה להתגרש ממנו.

התקרית האחרונה ב"כיכובו" של ברלוסקוני ארעה החודש, כאשר חברת הפרלמנט רוז בינדי מתחה ביקורת על הנשיא בעקבות החלטת בית המשפט לבטל את החוק המעניק לו חסינות פלילית. ברלוסקוני מיהר להגיב ואמר לבינדי שהיא "יותר יפה מאשר אינטיליגנטית". בינדי מצדה לא נשארה חייבת ועקצה את ראש הממשלה שהסתבך לאחרונה בשערוריות מין בהן מעורבות יצאניות: "אני לא אשה שעומדת לשירותך".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.