הממשלה אישרה את הארכת הכהונה של ראש השב"כ

 
עודכן 11:52 25/10/2009
רונן ליבוביץ`

כהונתו של יובל דיסקין צפויה להימשך עד מאי 2011. שר הביטחון ברק: "הוא יצר עומק של שיתוף פעולה מקצועי עם צה"ל, המתאים לדפוסי האיומים בשנים אלה"

 
 
 
 
 
הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) במהלך ישיבתה השבועית את הארכת כהונתו של יובל דיסקין בתפקידו כראש השב"כ. דיסקין צפוי לכהן בתפקידו עד מאי 2011.
 
דיסקין. יכהן עד שנת 2011
דיסקין. יכהן עד שנת 2011 צילום: רויטרס
שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בתגובה כי "אני עוקב מקרוב אחר עבודתו של יובל דיסקין בעשר השנים האחרונות. מדובר באיש מעולה, מנוסה ומקצועי, בעל אינטגריטי שיצר עומק של שיתוף פעולה מקצועי עם צה"ל, המתאים לדפוסי האיומים בשנים אלה. דיסקין הוא אדם חיובי ביותר ודוגמא למשרת ציבור".

בשבוע שעבר דווח כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה לדיסקין, בבקשה שיישאר שנה נוספת בתפקידו. נתניהו נימק את פנייתו באתגרים הביטחוניים והמדיניים המורכבים בפניהם ניצבת ישראל, ואמר כי הוא מייחס חשיבות רבה להישארותו של דיסקין בתפקיד.

בנוסף, הדגיש ראש הממשלה את הערכתו הרבה להישגי השב"כ בשנים האחרונות, וציין כי ניסיונו הרב של דיסקין בזירה הפלסטינית ובזירות נוספות חיוני בעת הזאת.
 

דיסקין מונה לתפקיד במאי 2005

דיסקין מונה לתפקיד ראש השב"כ במאי 2005. חוק שירות הביטחון הכללי קובע כי הכהונה קצובה לחמש שנים, אך לממשלה יש אפשרות להאריך אותה לתקופה שלא תעלה על שנה.

דיסקין, בן 53, התגייס לשב"כ ב-1978 לאחר ששירת כקצין בסיירת שקד. הוא מילא שורת תפקידים, עד שהגיע לתפקיד סגן ראש השב"כ, ולאחר מכן שימש יועץ מיוחד לראש המוסד מאיר דגן, עד שהחליף את אבי דיכטר.

ראש השב"כ הוא בעל תואר ראשון בלימודי ארץ-ישראל ובמדעי המדינה מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני במדעי המדינה ובמינהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה. הוא נשוי בשנית ואב לשישה ילדים.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.