חילות האויר של ישראל ואיטליה ערכו תרגיל משותף בסרדיניה

 
עודכן 08:05 19/10/2009
אור הלר

בעוד התרגיל המשותף עם טורקיה בוטל, מסתבר כי ישראל מוצאת תחליפים ראויים. היום הותר לפירסום כי לפני שבועיים נערך תרגיל משותף עם צבא איטליה בו דומו קרבות אויר - אויר ותורגל תדלוק אווירי

 
 
 
 
 
היום (שני) הותר לפרסום כי חילות האויר של צה"ל ואיטליה ביצעו תמרונים אווירים משותפים באי סרדיניה לפני כשבועיים. בתרגיל דומו קרבות אויר, תקיפות קרקעיות, ואף בוצע תדלוק אוירי. בתמרון השתתפו מסוגים מסוג F15 ו-F16.
 
מטוס F16. השתתף בתרגול המשותף בסרדיניה
מטוס F16. השתתף בתרגול המשותף בסרדיניה צילום: רויטרס
לא ברור אם תרגיל זה היווה תחליף לתמרון המשותף עם טורקיה שבוטל, אך הוא מוכיח כי לצבא הישראלי ישנם חלופות נוספות בים התיכון לאימון אנשיו בתנאים הרריים ולא מוכרים.

בשבוע שעבר טען בכיר בחיל האוויר הטורקי כי התרגיל האווירי המשותף עם ישראל בוטל בעקבות עיכוב משלוח של מטוסים ללא טייס מישראל לטורקיה ולא כמחאה על מבצע עופרת יצוקה.

ארצות הברית ניצבה לצד ישראל ומתחה ביקורת על החלטתה של טורקיה לבטל את התרגיל הצבאי. "בנוגע לשאלה אם היתה ממשלה שהוזמנה להשתתף ונדחתה ברגע האחרון, אנחנו חושבים שזה לא ראוי ששום מדינה תוצא מתמרון כזה ברגע האחרון", אמר דובר משרד החוץ האמריקני פי.ג'י קרואולי. כשנשאל האם זה מה שקרה בפועל והאם הוא מתכוון לישראל - השיב בחיוב.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.