אישום: המג"ד מנעלין איים על החייל שירה לעבר הפלסטיני

 
עודכן 18:07 24/09/2009
אור הלר

בבית הדין הצבאי הוגש כתב אישום נגד סא"ל עומרי בורברג, בגין איומים כנגד סמ"ר (מיל') לאונרדו קוריאה. החייל עצמו מואשם בשימוש לא חוקי בנשק לאחר שלפני כשנה ירה לעבר פלסטיני כפות בכפר נעלין שביהודה ושומרון

 
 
 
 
 

(02:10 דק')

התביעה הצבאית הגישה אחר הצהריים (חמישי) כתבה אישום בגין איומים נגד סא"ל עמרי בורברג, מפקד גדוד בשריון, בעקבות אירוע הירי בנעלין. בורברג מואשם כי איים על החייל סמ"ר (מיל') לאונרדו קוריאה.

האירוע התרחש לפני כשנה בכפר נעלין ביהודה ושומרון. קוריאה ירה לעבר רגלו של אשרף אבו רחמה, כשזה היה כפות ועיניו כוסו. קוריאה עצמו הואשם בשימוש לא חוקי בנשקו. בפתח הדיון התפרץ מקורבו של קוריאה, כלפי סא"ל בורברג וצעק לעברו "המג"ד הזה הוא בושה לצה"ל".
 
הירי בנעלין. איומים ושימוש לא חוקי
הירי בנעלין. איומים ושימוש לא חוקי צילום: רויטרס
ההחלטה להגיש את כתב האישום נגד בורברג וקוריאה בגין סעיפי האיום והשימוש הלא חוקי בנשק התקבלה בחודש יולי, לאחר שבג"ץ מתח ביקורת נגד צה"ל שרצה להאשים אותם רק בהתנהגות שאינה הולמת.

מוקדם יותר השבוע סיפר קוריאה בראיון בלעדי לחדשות 10 כי "נתנו לי פקודה שהיא בלתי חוקית בעליל שהייתי חייב לבצע אותה. יריתי כי פחדתי מהמג"ד".

קוריאה זועם על המג"ד, סא"ל עמרי ברוברג ועל צמרת צה"ל ומרגיש שאף אחד ממפקדיו לא עומד מאחורי ההוראות שנתנו לו. "אני מרגיש שהפקירו אותי ואני הולך להלחם בזה".
 
"במקום שהמג"ד שלי שיבוא ויקח אחריות על מה שקרה שם, הוא התעסק בלפברק ראיות, ללכת לפולגרף אזרחי." אומר קוריאה, ומסביר "אני מקווה שהצדק יצא לאור".

לטענתו של קוריאה בורברג אמר לו במפורש לירות כדור גומי במפגין." אם הוא לא רצה שנירה הוא יכל היה לסמן לי. אם הוא באמת לא רצה שנירה בו".

"אני עובר על זה תקופה קשה כבר שנה, גם המשפחה שלי. זה הישרדות.", מתאר קוריאה את הימים שעברו עליו מאז התקרית. "לאשרף, האיש שירינו בו אני רק רוצה לאמר שאני מתנצל מכל הלב. ולמג"ד – שיקח אחריות".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.