רוב האמריקנים נגד אובמה: לא לשלוח עוד חיילים לאפגניסטן

 
עודכן 10:20 20/08/2009
חדשות nana10

התנגדות נוספת למדיניות החוץ של נשיא ארה"ב: בסקר שערכו העיתון וושינגטון פוסט ורשת הטלויזיה ABC השיבו רק כרבע מן הנשאלים כי יש לשלוח עוד חיילים לאפגניסטן. 45% אחוז השיבו כי יש להתחיל לדלל שם את מצבת הכוחות

 
 
 
 
 
על אף הכרזותיו הנחרצות של הנשיא האמריקני ברק אובמה כי המלחמה באפגניסטן היא יעד שראוי להילחם בעבורו, רוב הציבור בארצות הברית מתנגד לכוונתו לשלוח חיילים נוספים למערכה וסבור כי אין בה טעם.
 
רק כרבע מן הנשאלים סבורים כי יש לשלוח עוד חיילים לאפגניסטן
רק כרבע מן הנשאלים סבורים כי יש לשלוח עוד חיילים לאפגניסטן צילום: AP
בסקר שערכו העיתון וושינגטון פוסט ורשת הטלויזיה ABC השיבו 51% מן הנשאלים כי אינם תומכים בלחימה, מעט יותר מן התומכים בה, 47 אחוזים. רק כרבע מן הנשאלים סבורים כי יש לשלוח עוד חיילים לאפגניסטן, כמספר הסבורים כי אין לשנות את מצבת הכוחות. 45% אחוז השיבו כי יש להתחיל לדלל את מצבת הכוחות באפגניסטן.

באפגניסטן עצמה, יצאו הבוקר (חמישי) לדרך הבחירות הכלליות, על רקע איומי הטליבאן לחבל בהליך הדמוקרטי וטענות לשחיתות ואי סדרים. כוחות הביטחון נפרסו ברחבי המדינה בניסיון למנוע כל פגיעה בהליך ההצבעה.

הקלפיות נפתחו בשעות הבוקר המוקדמות ומשקיפים סיפרו כי אחוזי ההצבעה לפי שעה נמוכים. ההערכה היא שמצביעים רבים מעדיפים לחכות לשעות יותר מאוחרות כדי לראות אם מספיק בטוח לצאת לקלפיות. כמו כן, רבים חוששים להצביע מחשש לפיגועי טרור סמוך לקלפיוץ. הטליבאן הבטיח "להעניש" כל אדם שיעיז לקחת חלק בבחירות. הנשיא האפגני, חמיד קראזי, מתמודד מול כ-30 מועמדים והוא נחשב כמנצח הכמעט ודאי. אולם סוקרים אינם הצליחו לנבא אם הוא יצליח לזכות ביותר מ-50 אחוזי תמיכה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.