"הסתה של רבנים ואנשי ציבור הביאו להתרת דמה של הקהילה"

 
עודכן 17:51 02/08/2009
אילן גורן

חברי הקהילה הגאה, אזרחים ומספר חברי כנסת הגיעו לשד' רוטשילד כדי להתייחד עם זכרם של הנרצחים באירוע הירי אתמול ולהביע תמיכה בקהילה ההומו-לסבית ברגעיה הקשים • ניצן הורוביץ': "האווירה הציבורית היא שדחפה את הרוצח" • ציפי לבני: "זה פשע שנאה, אהבה לא הורגת" • הערב יובאו למנוחות ניר כץ וליז טרובישי, שנרצחו באירוע

 
 
 
 
 

(2:55 דק')

אומרים "לא" לשנאה: למעלה מאלף בני אדם התאספו אחרי הצהריים (ראשון) בשדרות רוטשילד, סמוך למרכז לצעירים של הקהילה ההומו-לסבית, בו נרצחו אמש ניר כץ, בן 26 מגבעתיים, וליז טרובישי, בת 16 מחולון.

ההפגנה מתנהלת באווירה קשה, לאור הזעזוע מהאירוע הקשה. המפגינים קוראים לחברי הקהילה הגאה לצאת מהארון, על רקע מה שהם מכנים "ההסתה הקשה והתרת דמם של חברי הקהילה". בין המפגינים שהגיעו למקום ניתן למצוא גם את יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, את חברי הכנסת ניצן הורוביץ וחיים אורון ממרצ, ואת שלי יחימוביץ' ויולי תמיר ממפלגת העבודה.
 
מתאבלים על הקורבנות בתל אביב
מתאבלים על הקורבנות בתל אביב צילום: רויטרס
"האווירה הציבורית היא שדחפה אדם לפתוח באש כלפי צעירים שהוא לא הכיר רק בגלל נטיותיהם המיניות", אמר הורוביץ', הומוסקסואל מוצהר. הוא הוסיף כי הסתה של רבנים ואנשי ציבור אחרים, בהם חברי כנסת, הביאה ל"התרת דמה של הקהילה"

ציפי לבני אמרה: "באתי היום להזדהות, ואני מקווה שהיום הזה, הנורא כל כך לכולם, לכל החברה בישראל, גם ייתן כוח. אולי האירוע הזה יהיה גם נקודת מפנה. נכון שאנחנו עדיין לא יודעים את המניעים ואת זהות הרוצח, אבל שנאה הייתה כאן, כי אהבה לא הורגת. פשע השנאה הזה צריך להיות נקודת מפנה ולתת כוח.

"צריך לתת כוח לילד לבוא להורים ולומר 'אני הומו, או 'אני לסבית', והיום הזה צריך לתת כוח לכל הורה לקבל את הילד שלו כפי שהוא ולאהוב אותו כפי שהוא. היום הזה צריך לתת כוח לכל אחד מחברי הקהילה הגאה לחיות את חייו, לפי רצונו, להיות שלם עם עצמו, להיות גאה עם עצמו ולתת כוח לחברה הישראלית לעשות את השינוי, כדי שגם היא תהיה גאה בקהילה החיה בקרבה".

במקביל לעצרת בתל אביב, מתקיימת עצרת בהשתתפות כ-150 בני אדם גם בכרמל. בין המפגינים: אנשי הפורום הגאה, סטודנטים מאוניברסיטת חיפה ועוברים ושבים שהצטרפו אליהם. המפגינים נושאים דגלים של הקהילה ההומו-לסבית, וכן שלטים עליהם נכתב: "לבנו עם המשפחות והקורבנות", "די לשנאת חינם", "כל האוהבים שווים".

מאוחר יותר הערב יתקיימו הלוויותיהם של שני ההרוגים. בבית העלמין במודיעין יובא למנוחות בשעה 18:30מדריך הנוער ניר כץ, ואילו ליז טרובישי תובא למנוחות בשעה 20:30 בבית העלמין בחולון.
 

נתניהו: למצות את הדין עם האחראיים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לאירוע הירי הקשה בתל אביב, ואמר: "אנו חיים בדמוקרטיה ויש לכבד כל אדם באשר הוא". לדבריו, יש למצות את הדין עם האשמים.

גם נשיא המדינה, שמעון פרס, הצטרף לגינויים. "הרצח המזעזע כנגד בני נוער וצעירים הוא רצח שעם תרבותי ונאור לא יכול להשלים עמו", נאמר בהודעה מיוחדת שפרסם בית הנשיא. "רצח ושנאה הם שני הפשעים הקשים ביותר בחברה". פרס קרא למשטרה לעשות מאמץ עליון, כלשונו, כדי לתפוס את "הרוצח השפל".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.