"אני מאשים" של יאיר דורי

 
עודכן 19:55 29/07/2009
דורון הרמן

מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הודיע על סיום תפקידו. בראיון הפרישה הוא תקף בחריפות את מועצת הרשות ואת העומדת בראשה, ואמר: "לא הצלחתי להבין את העומק המקצועים שלהם, אבל סיסמאות היו בשפע"

 
 
 
 
 

(2:46 דק')

לפני שנתיים מינה שר התחבורה דאז, שאול מופז, את יאיר דורי לעמוד בראש גוף חדש שנקרא הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. היום (רביעי) הודיע המנכ"ל דורי על התפטרותו, והעביר ביקורת חסרת תקדים על הגוף שאמור להילחם בקטל בכבישים.

"יש פה עבירת התססה, משחקי אגו וכבוד, ושום דבר מקצועי אמיתי לא מאפשר את הפעילות הזאת שלי. לכן ביקשתי מהשר שאשתחרר מתפקידי", סיפר דורי לחדשות 10.

הוא התייחס לדיוני מועצת הרשות, שאמורה להיות הדרג המפקח, המכוון והקובע, ואמר: "הדיונים נסובו סביב דברים כלליים לחלוטין. כאשר הצגתי את הפעילויות של הרשות, זה נעשה באופן די לקוני ובזה נגמר העניין, וצר לי. לא הצלחתי להבין את העומק המקצועי של המועצה כדי להוביל משהו אחר בתחום הבטיחות בדרכים. סיסמאות היו בשפע".

דורי תקף את יו"ר מועצת הרשות, זיוה פתיר, וסיפר כי היא טרפדה את הגוף הזה שאמור להציל חיים. "הציפייה היתה שיישבו מחודדים כדי להוביל או להשפיע על התכניות של הרשות או לבוא ביקורת על התכניות של הרשות, אבל אני לא זוכר שהיה דבר כזה בשנתיים האחרונות", אמר המנכ"ל המתפטר.

דוברת מועצת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, שירי עדן, מסרה בתגובה: "התלהמותו שלוחת הרסן של המנכ"ל נגד המועצה הציבורית היא ההוכוחה לצדקת ההחלטה להדיחו. מנכ"ל משרד התחבורה היוצא, גדעון סיטרמן, טוען שדורי רצה לעבוד בלי אנשים מעליו או מתחתיו. טוב שהתפטר".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.