תושבי המאחז יד יאיר הגישו תביעה נגד קציני צה"ל

 
עודכן 08:45 24/07/2009
חדשות nana10

התובעים, הדורשים פיצוי של כ-430 אלף שקלים, תובעים את הקצינים בטענה כי הם אחראים להרס המאחז, למרות צו ביניים שהוציא בג"ץ. לדברי המתנחלים, התחייב לפניהם מפקד חטיבת בנימין כי המאחז לא יפונה עד שיוסכם על הקצאת חלקה חלופית למאחז

 
 
 
 
 
תושבי המאחז יד יאיר, שפונה לפני כעשרה חודשים, הגישו בבית משפט השלום בירושלים תביעת נזיקין נגד מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת אלוף נועם תיבון, מפקד המנהל האזרחי תת אלוף יואב מרדכי ומפקד חטיבת בנימין, אלוף משנה אביב רשף - כך דווח הבוקר (שישי) ב"קול ישראל".
 
לטענתם, שלושת הקצינים היו אחראים להרס המאחז, למרות צו ביניים שהוציא בג"ץ. לדברי התושבים, התחייב לפניהם אלוף משנה רשף, כי המאחז לא יפונה עד שיוסכם על הקצאת חלקה חלופית למאחז, סמוך ליישוב דולב. התובעים דורשים פיצוי של כ-430 אלף שקלים.

המתנחלים צירפו לתביעתם הקלטות של שיחות טלפון שקיים רשף עם נציגי המאחז. מצה"ל נמסר בתגובה כי הם אינם מכירים את התביעה ו"דוחים נסיונות להלך אימים על מפקדים ולהרתיעם מלמלא את משימותיהם. הריסת המבנים הלא חוקיים ביד יאיר נעשתה ברשות ובסמכות, ולא נפל שום פגם בפינוי".

גם השבוע פינו כוחות של צה"ל ומשמר הגבול שלושה מבנים במאחז הלא חוקי "נופי ירדן". בעקבות הפינוי החלו מתנחלים להתפרע וכן ליידות אבנים לעבר פלסטינים סמוך לעיירה הפלסטינית חווארה ליד שכם.

העימותים נמשכו גם באותו ערב ובעקבותם נפצע חייל צה"ל קל מיידוי אבנים סמוך ליישוב קדומים שבשומרון. הקבוצה שמנתה 15 מתיישבים רעולי פנים השליכה אבנים גם לעבר כלי רכב פלסטיניים.

כוחות הביטחון עצרו חמישה חשודים שהועברו לטיפול המשטרה. מצה"ל נמסר כי הוא רואה בחומרה "כל גילוי אלימות, פגיעה בחוק ובסדר וניסיונות פגיעה בנפש וברכוש".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.