דוח בינלאומי: 75 טון אורניום מדולל נמצאו בעזה לאחר המבצע

 
עודכן 01:01 24/05/2009
חדשות nana10

לטענת ארגון ACDN, קיים חשש כי צה"ל השתמש באורניום מדולל במהלך הפעילות היבשתית והאווירית ברצועת עזה בזמן מבצע "עופרת יצוקה" בתחילת השנה. מדובר צה"ל נמסר כי "מצער שארגון זה לא מצא לנכון לפנות לצה"ל לפני כתיבת הדוח"

 
 
 
 
 
הארגון הבינלאומי ACDN העוסק במאמצים לפירוק נשק גרעיני ברחבי העולם פרסם היום (שבת) דוח המורכב מ-33 עמודים ומראה, לכאורה, כי עשרות טונות של אורניום מדולל נמצאו ברצועת עזה לאחר מבצע "עופרת יצוקה".
 
מדינות ערב טוענות כי צה"ל השתמש באורניום מדולל
מדינות ערב טוענות כי צה"ל השתמש באורניום מדולל צילום: GettyImages / אימג'בנק (אילוסטרציה)
הארגון ציין בדוחו כי כמות האורניום המדולל בעזה מגיעה לכדי 75 טונות, שמרביתם נמצאו בתוך האדמה.

לטענת הארגון, קיים חשש כי צה"ל השתמש באורניום מדולל במהלך הפעילות היבשתית והאווירית ברצועת עזה בזמן מבצע "עופרת יצוקה" בתחילת השנה.

לאחר שהפלסטינים האשימו את ישראל בשימוש בפגזי זרחן, תקפו גם מדינות ערב לפני מספר שבועות את צה"ל וטענו כי במהלך התקיפות במבצע "עופרת יצוקה" נורו פגזים ופצצות המכילים אורניום מדולל. מדינות ערב פנו לאו"ם בדרישה לפתוח בחקירה נגד ישראל. בנוסף, אמנסטי אינטרנשיונל טוען כי ישנן הוכחות מוצקות כי ישראל השתמשה בפצצות זרחן בעזה.

במהלך מבצע צה"ל ברצועה האשים הצלב האדום את ישראל בכך שהשתמשה בפצצות זרחן. עם זאת, אנשי הארגון לא יכלו להעיד האם השימוש נעשה באופן לא חוקי. מצה"ל נמסר בתגובה לטענות כי הוא פועל על פי החוקים הבינלאומיים לשימוש בנשק.
 
מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי: "מצער שארגון זה לא מצא לנכון לפנות לצה"ל לפני כתיבת הדוח. צה"ל עשה שימוש במסגרת המבצע באמצעי לחימה חוקיים, בהתאם לחוק הבינלאומי תוך הקפדה על שימוש התואם את סוג הלחימה ומאפייניו. באם תוגש בקשה מסודרת, יבדוק צה"ל את הנושא וייתחס בהתאם".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.