ברגע האחרון: סילבן שלום נכנס לממשלת נתניהו

 
עודכן 17:14 31/03/2009
רונן ליבוביץ` ונדב פרי

סילבן שלום יהיה השר לפיתוח אזורי, השר לפיתוח הנגב והגליל, יכהן כמשנה לראש הממשלה וישמש גם כחבר בקבינט המדיני-ביטחוני וגם במטבחון המצומצם. החלטתו להצטרף לממשלה התקבלה ממש בדקה ה-90, זמן קצר לפני שהממשלה ה-32 נכנסת לתפקידה

 
 
 
 
 

(4:05 דקות)

רגע לפני שהממשלה ה-32 יוצאת לדרך, ולאחר מתיחות רבה שנרשמה ביחסים בין סילבן שלום לראש הממשלה הנכנס בנימין נתניהו, החליט שלום הערב (שלישי) על הצטרפות לממשלה. שלום יהיה השר לפיתוח אזורי, השר לפיתוח הנגב והגליל, יכהן כמשנה לראש הממשלה וישמש כחבר בקבינט המדיני-ביטחוני וגם במטבחון המצומצם.
 
הצלה של הדקה ה-90. נתניהו ושלום
הצלה של הדקה ה-90. נתניהו ושלום צילום: רויטרס
הפגישה שנערכה בדקות האחרונות בין שלום לנתניהו היוותה מאמץ אחרון לשלב את שלום בממשלה החדשה שתוצג בכנסת. נתניהו כצפוי, שב והציע לשלום את תפקיד המשנה לראש הממשלה, תפקיד שאותו דחה אמש.

בליכוד העריכו כי אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון סילבן שלום יבחר ככל הנראה להישאר מחוץ לממשלה. בסביבת נתניהו דווקא טענו כי עוד ניתן לשנות את התמונה.

שלום ומקורביו לחצו על נתניהו כדי שיעניק לו את תיק האוצר, אולם נתניהו סירב עד כה לשדרג את הצעתו – תפקידי השר לפיתוח אזורי והמשנה לראש הממשלה. קיימת סבירות גבוהה כי שלום יסרב להצעתו של נתניהו ולא יכהן בממשלה החדשה.

אתמול התקיימו שיחות עקיפות בין נתניהו ושלום, וגורמים בכירים בליכוד, בהם יו"ר הכנסת רובי ריבלין, ניסו לסייע במאמצי התיווך.

טקס השבעת הממשלה החדשה יועבר הערב בשידור חי ב-nana10.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.