אחמד את סלים: סאות' פארק גיימרי

 
אחמד את סלים
אחמד את סלים צילום: אור פז ותום טרגר
 
עודכן 13:08 19/03/2009
אלעד קפלן

שני הגיימרים המפורסמים ביותר במזרח התיכון הם אחמד וסלים, צמד טרוריסטים צעירים עם חיבה לגיטאר הירו

 
 
 
 
 
לאחר שהצליחו לעורר סערה בעולם הערבי ולבנות קהל מעריצים ישראלי, אחמד וסלים, צמד טרוריסטים חובבי משחקים, מגיעים גם לגיימר. מאחורי סרטוני האנימציה הללו, שמזכירים את הסגנון הנשכני של סאות' פארק, עומדים אור פז ותום טרגר מהרצליה. הם לא מתכוונים לעצור לפני שיצליחו להרגיז לפחות את כולם...
 
מי אתם, מאין באתם ולאן אתם הולכים?
אור פז: וואו, כבר שכחנו איך זה להתראיין בעברית, בזמן האחרון זה רק עיתונים מארצות ערביות. בכל אופן, אנחנו אור פז ותום טרגר, אנחנו מישראל (סליחה, הרגל...) ואנחנו כבר קרוב לשלוש שנים יוצרים מערכוני וידאו ואנימציות עצמאיים.

תום טרגר: בעקרון, בזכות הומור הנונסנס המטופש שיש לשנינו הכרנו אחד את השני. איכשהו יצא שכל אחד יודע בדיוק את התוכנה שהשני לא יודע, ככה שבעבודה יחד שנינו יכולים להגיע לאיזו מטרה שנרצה (אלא אם כן נרצה להתחיל לצלם פורנו חיות - בזה שנינו טובים באותה המידה).

מה ההשראה לסרטונים של אחמד וסלים? למה דווקא עכשיו?
אור: שום השראה, פשוט רעיון, כמו כל מערכון אחר שאי-פעם עשינו.

תום: פשוט חשבנו מה יקרה אם נקח את הנושא המאיים הזה של טרוריסטים ונהפוך אותו למגוחך לגמרי, אז לקחנו את הדמויות שלנו, לקחנו את התחום והמטרות של הטרוריסטים, והוספנו עליהם קצת צחוק קהל מטופש ובדיחות פופ קולצ'ר. יש באמת משהו מצחיק יותר מלראות טרוריסט משחק GTA?

 
האם יש אמירה פוליטית אותה אתם מנסים להעביר בעזרת אחמד וסלים?
תום: את זה שואלים אותנו הרבה פעמים. גם הרבה פעמים מנסים להוציא מאיתנו דעות פוליטיות ודעות על דתות מסויימות וקבוצות. אז התשובה היא לא, ממש לא, אנחנו לא מנסים להעביר שום אמירה פוליטית.

אנחנו לא מנסים להגיד משהו רע על אף צד, אנחנו לא מנסים להגיד משהו טוב על אף צד, אנחנו פשוט עושים הומור נונסנס וזהו, בלי פוליטיקה.

אור: אלא אם אתה מתכוון לקבוצה של הטרוריסטים, אז כן, הם יכולים למצוץ לנו את הזין. אה אסור להגיד זין? אממ... טוב הם יכולים למצוץ לנו את הברך, זה אפילו יותר מצחיק. באמת. תדמיין את זה שניה.

המנטרה המקובלת היא שמשחקים גורמים לאלימות, בעוד שאצלכם משחקים הם מה שעוצרים את אחמד וסלים מלהצטרף למעגל הטרור. משחקים הם הפתרון לבעיות העולם?
אור: זו דווקא מחשבה יפה, כנראה שכן!

תום: אני אצטט לך תגובה שקיבלנו: "לו רק יכולנו כולנו פשוט לשבת ולשחק גיטר הירו ביחד, העולם היה מקום טוב יותר".

אור: למרות שאישית אני חושב שהעולם היה מקום טוב יותר אם המניאקים האלה שם ברוקסטאר היו מורידים קצת את דרישות המעבד להפעלה של GTA IV.
 
מה המשחק האהוב על אחמד וסלים? האם הם קוראים ביקורות בגיימר?
תום: ביחד אני חושב שהם הכי נהנים מאיזה מאץ' גיטר הירו אחד על אחד. לבד סלים היה לוקח את Call of Duty ואחמד היה הולך על GTA, אבל רק בשביל הקטע של לקחת זונות במכונית, אני לא חושב שהוא באמת היה משקיע בלעשות את המשימות. והם בשמחה היו קוראים ביקורות בגיימר, אבל אני חושב שה-UAE (איחוד האמירויות הערביות) חסמו להם את הגישה.

איסמעיל הנייה או לארה קרופט?
אור: לארה קרופט זה לפוסיז, ככה שתלוי את מי תשאל.

להרוג ציונים או להרוג חייזרים?
אור: תלוי בגרפיקה.

ג'י-טי-איי או ג'י-האד?
תום: ג'י-סתום-תפה-כבר-עם-משחקי-המילים-סבבה?

נו טוב... מה הם יהיו כשיהיו גדולים?
אור: היי, בוא לא נקבע עדיין, ניתן לסדרה להתגלגל ונראה מה יקרה...
תום: אבל תהיה בטוח שהם לא יהיו תקועים איפשהו באיזה משרד עושים עבודת ניירת.

כבר הספיקו להוריד סרטון אחד שלכם מ-Youtube. יש לכם גבולות?
אור: בטח שיש לנו גבולות! אנחנו לעולם לא נצחק על גורי חתולים! זה מבחינתינו לעבור את הגבול... סתם סתם הם יכולים למצוץ לנו את הזין, באמת שכן.

האם החמאס כבר עלה על הכתובת שלכם, ולא באינטרנט?
תום: כן, למען האמת הם כבר באו אלינו מספר פעמים וביקשו לרצוח אותנו באכזריות אבל כל פעם צעקנו מעבר לדלת שאנחנו לא בבית אז הם הלכו. מה אתה יודע, לא כאלה מבריקים החמאסניקים האלה הא?

מתי הסרט?
תום: כשיהיו לנו עוד אנימטורים, אבל עזוב סרט! בינתיים בוא לערב אחמד וסלים שתכננו! זה ב-3.4 במועדון "הכוכב השמיני" שבהרצליה בשעה 21:00.

אור: תבוא תבוא יהיה מגניב, תת מקלע על חשבון הבית.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.