עופר דקל בקהיר לפגישות בנושא העסקה לשחרור שליט

 
עודכן 14:58 26/02/2009
חדשות nana10

הממונה על תיק השבויים במשרד ראש הממשלה הגיע לפגישה עם ראש המודיעין המצרי. מוקדם יותר השבוע פורסם כי מקורות פלטסיניים טוענים שנעשתה התקדמות משמעותית במגעים לשחרור

 
 
 
 
 

(39 שניות)

עופר דקל, הממונה מטעם ראש הממשלה על סוגיית החטופים, הגיע היום (חמישי) לקהיר שם ייפגש עם ראש המודיעין המצרי עומאר סולימאן.
 
השניים ידונו בפגישתם ברשימת האסירים שישראל מוכנה לשחרר לקראת עסקה עתידית להחזרתו של החייל החטוף גלעד שליט. מוקדם יותר השבוע פורסם כי מקורות פלסטינים טוענים שהמגעים העקיפים בין ישראל לחמאס בנוגע לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט נמשכים ואף נרשמה בהם התקדמות משמעותית.

לפי הדיווח, המתאם בסוגיית השבויים עופר דקל ביקר בימים האחרונים בחו"ל ודן שם עם נציגים בעסקת חילופי השבויים. המקורות הוסיפו כי המגעים מתנהלים כאמור בחו"ל, בנוסף לערוץ בו מתווכת מצרים. הדיווח לא ציין כמה אסירים הציעה ישראל לשחרר בתמורה לשליט ומיהם.

מוקדם יותר היום שלחו מספר הורים שכולים מכתב לראש הממשלה, בו הם טוענים כי יש "לבחון מחדש את האפשרויות העומדות בפנינו לגבי שחרור שליט. לטענתם "יש צורך בבחינה חדשה של כל האמצעים לשחרור שליט, כולל הפעלת מנופי לחץ ומבצעים צבאיים". לדבריהם, עמוס גלעד ועופר דקל "מצדדי העסקאות עם חיזבאללה לא מתאימים לכך". במכתב הפונים מציעים להשאיר את ראש השב"כ, יובל דיסקין, בתפקיד.

דיסקין מונה כמחליף לעמוס גלעד, לאחר שזה הודח מתפקידו, בעקבות העימות עם ראש הממשלה על דבריו לעיתונות
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.