האו"ם משיק: תוכנית סיוע לתושבי עזה בסך 613 מיליון דולר

 
עודכן 17:46 29/01/2009
חדשות nana10

פחות משבועיים לאחר סיום מבצע צה"ל בעזה, הכריז היום מזכ"ל האו"ם על תוכנית לסיוע הומניטרי לתושבי הרצועה. על פי הערכות האו"ם, 21,000 בתים נהרסו במהלך הלחימה בעזה

 
 
 
 
 

(37 שניות)

האו"ם הודיע היום (חמישי) על תוכנית לסיוע הומניטרי שתוענק לתושבי רצועת עזה, בגובה 613 מיליון דולרים. בוועידה הכלכלית העולמית שמתקיימת בדאבוס שבשוייץ, אמר מזכ"ל האו"ם באן קי מון כי הכספים יושקעו בכל מה שנדרש, מציוד רפואי ועד מי שתייה נקיים. על פי הערכות האו"ם, 21,000 בתים בעזה נהרסו.

"האוכלוסייה הייתה כבר פגיעה, בשל חודשים רבים של אספקה דלילה ביותר. לכן הקריאה לסיוע חירום הומניטרי לעזה שעליה אנו מכריזים היום היא דחופה וחשובה כל כך", אמר מזכ"ל האו"ם.

ראש ממשלת טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן אמר בנאומו בוועידה כי "טורקיה קוראת לארצות הברית לשנות את גישתה ולאמץ הגדרות שונות לארגוני טרור במזרח התיכון". ארדואן, שהתכוון ככל הנראה לחיזבאללה וחמאס, הוסיף כי ארצות הברית צריכה לנסח מדיניות חדשה ביחס לגופים אלו.

"הנשיא אובמה חייב להגדיר מחדש טרור וארגוני טרור במזרח התיכון, ולנקוט מדיניות חדשה, בהתבסס על ההגדרה החדשה" אמר ארדואן שהוסיף, כי בכוונתו למסור דברים אלו לשליח הבית הלבן במזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, בפגישתם בטורקיה ביום ראשון.

בהתייחסו למבצע "עופרת יצוקה" אמר ראש הממשלה הטורקי כי הוא ראה בפעולה "חוסר כבוד כלפינו". ארדואן התייחס גם למשא ומתן העקיף בין ישראל לסוריה שנקטע בעקבות המבצע ואמר
"המגעים נמצאים כרגע בהקפאה, אבל אם הצדדים יבקשו, טורקיה מוכנה להשתתף ולמלא תפקיד בדיונים הללו".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.