ההגמון שהוחזר לכנסייה: אף יהודי לא מת בתאי הגז

 
עודכן 21:56 27/01/2009
יעל ויסנר-לוי ואילן גורן

ריצ'ארד ויליאמסון, ששב לכנסיה הקתולית אחרי 20 שנה באישורו של האפיפיור, התראיין בערוץ טלוויזיה שבדי ואמר כי אינו מאמין ששישה מיליון יהודים מתו בשואה. "בין 200 ל-300 אלף יהודים נספו במחנות הריכוז של הנאצים, אבל אף אחד מהם לא בתאי הגזים", הבהיר ויליאמסון. הכנסיה: "נאסור עליו להתבטא בנושא"

 
 
 
 
 

(2:23 דק')

ברחבי העולם מציינים היום (שלישי) את יום השואה הבינלאומי, ודווקא עכשיו נחשפים דבריו של ההגמון הבריטי ריצ'רד וויליאמסון, מכחיש שואה שגורש מהכנסייה הקתולית לפני 20 שנה והוחזר אליה לאחרונה על ידי האפיפיור בנדיקטוס ה-16.

"בין 200 ל-300 אלף יהודים נספו במחנות הריכוז של הנאצים, אבל אף אחד מהם לא בתאי הגזים", אמר ויליאמסון בראיו לתחנת טלוויזיה בשבדיה. "פרד לויכטר היה מומחה בתאי גזים, ומסקנתו כמומחה היתה שלא ייתכן שהם שימשו להמתת מספר רב של אנשים בגז".

ההגמון המשיך ואמר כי "הגרמנים שילמו מיליארדים של מארקים ועכשיו של אירו, כי יש להם תסביך רגשי אשמה על כך שהם המיתו בגז שישה מיליון יהודים, אבל אינני חושב ששישה מיליון יהודים הומתו בגז".

תחילה התייחס לדברים דובר האפיפיור, פדריקו לומברדי, שאמר: "איננו מסכימים עם הצהרותיו של ההגמון ויליאמסון, אך אין להם כל קשר לגירושו מהכנסיה". מאוחר יותר הגיעה הודעת התנצלות מהכנסיה, בה הובהר כי על ויליאמסון ייאסר להתבטא בנושא השואה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.