גיבוי בגולני לדברי המג"ד במהלך הלחימה בעזה

 
עודכן 20:02 26/01/2009
אור הלר

האם צה"ל רשאי להורות לחיילים להתאבד במקום להחטף. זה מה שפקד מג"ד בגולני על חייליו במהלך הלחימה ברצועה. הדברים עוררו דיון ער וזכו לגיבוי בקרב ותיקי גולני. מפקד הפעלת האש במבצע "עופרת יצוקה": "ההתייחסות של מג"ד 51 היתה כזו שבעצם העבירה את המסר, אולי בשפה שיותר ברורה לחיילים"

 
 
 
 
 

(2:25 דקות)

דברי מג"ד גולני לחייליו במהלך הלחימה בעזה שפורסמו אמש, הפכו לשיחת היום בצבא. מח"ט גולני אבי פלד, גיבה את אמירתו, לצד הבנה גם מצד ותיקי החטיבה.

"פעולות התאבדות נוגדות את רוח צה"ל. הערך של שמירת חיי אדם הוא ערך מוביל בתוך ערכי צה"ל. אני משוכנע מתוך היכרות אישית עם המג"ד שבשום פנים ואופן זו לא היתה כוונתו", כך אמר תא"ל (מיל') שמואל זכאי, לשעבר מח"ט גולני ומפקד אוגדת עזה.

גם תא"ל (מיל') צביקה פוגל, מפקד הפעלת האש במבצע בעזה קיבל בהבנה את הדברים. "ההתייחסות של מג"ד 51 היתה כזו שבעצם העבירה את המסר אולי בשפה שיותר ברורה לחיילים. אני לא לגמרי בטוח שהפיתרון שהוא נתן הוא הפתרון הנכון אבל אין ספק שהמסר הועבר".
 

"אף חייל מגדוד 51 לא נחטף בשום מחיר"

אמש פורסמה הקלטה של תדריך לגדוד 51 בגולני בה נשמע המג"ד כשהוא אומר ללוחמיו להתפוצץ באמצעות רימון במקרה של אירוע חטיפה. "נשק האסטרטגי, נשק יום הדין שחמאס רוצה להשיג זה לחטוף חייל", אמר המפקד לחייליו ב-3 בינואר, זמן קצר לפני הכניסה לרצועה.

"אני לא צריך להגיד לכם את זה, אבל אף חייל מגדוד 51 לא נחטף בשום מחיר, בשום מצב, גם אם זה אומר שהוא מפוצץ את הרימון שלו עם מי שרוצה לקחת אותו. אין שום מצב שהם מצליחים להשיג את הנשק הזה", דברי המג"ד.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.