מפלגות הימין נגד הפסקת האש: הטילים יגיעו לתל אביב ולדימונה

 
עודכן 22:02 17/01/2009
רונן ליבוביץ` ורביב דרוקר

על רקע הפסקת האש החד-צדדית המתגבשת, בימין דורשים להמשיך את המבצע בעזה. ח"כ אריה אלדד: "לבני מביאה מוושינגטון הסכם עופרת חלולה". יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "העם מגבה, תושבי הדרום עומדים איתן והממשלה מפריעה לצה"ל". גם הליכוד קורא להמשיך את המבצע: "הפסקתו בתנאים הנוכחיים משמעותה מהדורה שנייה של התהדיאה"

 
 
 
 
 

(52 שניות)

במפלגות הימין זועמים הערב (שבת) לקראת החלטתו הצפויה של הקבינט להודיע על הפסקת אש חד-צדדית ברצועת עזה. חברי כנסת מהימין תוקפים את הממשלה, וקוראים לה להמשיך את הפעולה הצבאית ברצועה.
 
"אין שליטה מלאה על ציר פילדלפי - אין ניצחון". ח"ע אריה אלדד
"אין שליטה מלאה על ציר פילדלפי - אין ניצחון". ח"ע אריה אלדד צילום: דור גרבש, מתוך ויקיפדיה
"ישראל יצאה למבצע עופרת יצוקה כדי להכריע את חמאס, וציפי לבני מביאה מוושינגטון הסכם עופרת חלולה שלא ימנע מחמאס להתחמש מחדש, ובפעם הבאה יגיעו הטילים לדימונה ולתל אביב", אמר ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי. "שום הסכם שלא נותן לישראל שליטה צבאית מלאה בציר פילדלפי ולא מחזיר את גלעד שליט לא יכול להיחשב כניצחון ישראלי".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר כי "נסיון העבר הוכיח שהפסקת אש הופכת למלכודת אש. העם נותן גיבוי, תושבי הדרום עומדים איתן, ורק הממשלה מפריעה לצה"ל לסיים את העבודה. ישראל חייבת להשתלט על ציר פילדלפי ועל מעבר רפיח ולהכניע את שלטון חמאס".

גם הליכוד פרסם הודעה בעניין בה נאמר: "אנו קוראים לממשלה לא לעצור, ולהמשיך במבצע עד השגת היעדים, בהם פגיעה אפקטיבית של ציר הברחות הטילים לעזה. הפסקת המבצע בתנאים הנוכחיים משמעותה מהדורה שנייה של התהדיאה עם חמאס. הליכוד יגבה את המשך המבצע".
 
"ויתור על שליט פוגע בזכות הממשלה לשלוח חיילים להגן על המדינה". אורלב
"ויתור על שליט פוגע בזכות הממשלה לשלוח חיילים להגן על המדינה". אורלב צילום: keneskipa, flickr, מתוך ויקיפדיה
ח"כ ישראל כץ מהליכוד הוסיף: "הדרג המדיני נכשל בהשגת יעדי המלחמה, ובזבז את ההישגים שהשיגו לוחמי צה"ל ותושבי הדרום בעמידתם האיתנה. לא חוסל כוחו של חמאס, לא הוסדרה חסימת הגבולות ולא הובטחה חזרתו של גלעד שליט. התגובה המצרית השלילית הופכת גם את מסמך ההבנות הישראלי-האמריקני למסמך ריק מתוכן".

ח"כ זבולון אורלב (הבית היהודי) הודיע כי יפעל לכנס את מליאת הכנסת לדיון פגרה מיוחד בנושא הפסקת האש. אורלב פנה הערב לראשי סיעות הבית כדי לאסוף את 25 החתימות הדרושות לכינוס המליאה.

"הממשלה מתכוונת לסיים את המבצע באופן חד-צדדי, ללא תכלית וללא גלעד שליט. החלטה לסיים את הלחימה תוך ויתור על שליט היא בלתי מוסרית ופוגעת בזכותה של כל ממשלה לשלוח חיילים למערכה על הגנת המדינה".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.