האו"ם יתרום 7 מיליון דולרים לשיפור המצב ההומניטרי בעזה

 
עודכן 23:31 14/01/2009
סוכנויות הידיעות

הכסף, שהוקצה מתוך קרן חירום ישמש על מנת לספק לתושבי הרצועה מזון ומים נקיים. כמו כן ישמש הכסף לתיקון התשתיות ברצועה ולאספקת דלק לתחנות כוח ולבתי חולים. יו"ר הועדה לעניינים הומניטריים: תנאי המחייה בעזה הפכו לבלתי נסבלים, ול-500,000 בני אדם אין גישה למים זורמים

 
 
 
 
 
האו"ם הודיע הלילה (רביעי) כי החליט להקצות סכום של שבעה מליון דולרים מקרן חירום שייתרם לתושבי רצועת עזה על מנת לספק להם מזון ומים נקיים.

נתניהו: הפסקת האש חייבת לכלול הפסקת אספקת הטילים »
אחמדינג'אד מכחיש: לא לוחץ על חמאס לסרב להפסקת אש »
במד"א נערכים לטיפול בנפגעי זרחן »
 
רצועת עזה. ל-500,000 בני אדם אין גישה למים זורמים
רצועת עזה. ל-500,000 בני אדם אין גישה למים זורמים צילום: רויטרס
עוד מסר יו"ר הועדה לעניינים הומניטריים, ג'ון הולמס, כי כספי התרומה של האו"ם מיועדים גם לתיקון התשתיות ברצועה ולאספקת דלק לתחנות כוח ולבתי חולים.

"בתום 19 ימי לחימה הגיע מניין ההרוגים הפלסטינים למעל 1000 בני אדם. תנאי המחייה בעזה הפכו לבלתי נסבלים, ול-500,000 בני אדם אין גישה למים זורמים". במקביל אמר הולמס למועצת הביטחון של האו"ם כי יש לעשות מאמצים גדולים יותר על מנת לשמור על החוק הבינלאומי לזכויות אדם באיזורי קונפליקט כמו עזה.

מוקדם יותר הערב קיים דובר המשלחת של חמאס לקהיר, סלאח ברדוויל, מסיבת עיתונאים בה התייחס ליוזמה המצרית להפסקת אש עם ישראל. הוא הציג עמדה נוקשה, אך הבהיר כי מדובר ביוזמה מקובלת שחסרים בה מספר פרטים.

ברדוויל אמר כי בחמאס ילמדו את היוזמה, וחזר מספר פעמים על הדרישה של הארגון לפתוח את כל המעברים, להסיר את הסגר מעל הרצועה ולהפסיק את התוקפנות הישראלית. "התנועה הציגה חזון מפורט להנהגה המצרית, ואין לנו חוסר הסכמה עמה", אמר ברדוויל. "העניין הוא חילוקי דעות על איך להתמודד עם האויב הציוני במסגרת סעיפי היוזמה".

המשלחת של חמאס שבה ממצרים לסוריה, ועל פי הפרסומים העבירה לקהיר הסכמה עקרונית, בה נאמר כי הארגון מקבל את היוזמה עם מספר הסתייגויות. מחר יגיע לקהיר הנציג הישראל, האלוף במיל' עמוס גלעד, כדי לשמוע את תשובת חמאס.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.