בוש: הפסקת אש בעזה - רק אם חמאס יפסיק את הירי

 
עודכן 16:38 12/01/2009
גיל תמרי וסוכנויות הידיעות

במסיבת העיתונאים האחרונה לפני שהוא מפנה את מקומו כנשיא ארצות הברית, חזר בוש על העמדה כי "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה". לדבריו, האיום הגדול ביותר עמו יצטרך להתמודד מחליפו, ברק אובמה, הוא מתקפת טרור אפשרית על האמריקנים. "איראן עדיין מסוכנת", הוסיף בוש

 
 
 
 
 

(3 דקות)

"אם חמאס רוצה הפסקת אש, עליו להפסיק את ירי הקרטות לעבר ישראל", כך אמר היום (שני) נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש, במהלך מסיבת העיתונאים האחרונה שערך בבית הלבן. ב-20 בינואר יעזוב בוש את תפקידו ויפנה את מקומו לנשיא הנבחר ברק אובמה.
 
בהתייחסו למבצע "עופרת יצוקה" שמתנהל כעת ברצועת עזה, חזר בוש על עמדתו לפיה "לישראל יש את הזכות להגן על עצמה". עם זאת, הוסיף כי על צה"ל לנסות להימנע מפגיעה באזרחים חפים מפשע ברצועה.

הנשיא היוצא אמר, כי בסופו של דבר יצטרכו הצדדים להגיע להפסקת אש, אך הבהיר כי הפסקת אש יציבה תוכל להתקיים רק אם חמאס יפסיק את פעילות הטרור נגד ישראל. כמו כן, הזכיר בוש כי הוא תומך בהקמה של מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל.

במהלך מסיבת העיתנאים התייחס בוש גם לאיומים על הביטחון הלאומי של ארצות הברית, ואמר כי האיום הגדול ביותר עמו יצטרך להתמודד ברק אובמה יהיה "מתקפת טרור אפשרית על המולדת של אויב שירצה להסב נזק לאמריקנים". לדבריו, גם מי שיבוא אחרי אובמה יתמודד עם איום זה.
 
בדבריו על מדיניות החוץ של ארצו, אמר בוש כי ארצות הברית תצטרך להמשיך להתמודד מול "ציר הרשע". הוא הבהיר כי צפון קוריאה עדיין "מהווה בעיה", וקרא להמשיך בשיחות לפירוק תכנית הגרעין של פיונגיאנג, והוסיף כי גם איראן ממשיכה להיות "מסוכנת". עוד אמר בוש, שהוביל את ארצו למלחמה בעיראק, כי אינו בטוח שהדמוקרטיה במדינה תצליח לשרוד, אך הצדיק את היציאה למלחמה.

מסיבת העיתונאים התנהלה באווירה טובה, כשבתחילתה בירך בוש כל את העיתונאים שסיקרו את כהונתו ודרש בשלומם. "אני זוכר הרבה מהפרצופים כאן, עברנו הרבה ביחד", אמר הנשיא היוצא והודה לעיתונאים על עבודתם. בסיום מסיבת העיתונאים זכה בוש למחיאות כפיים.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.