שר החוץ הגרמני: אין מדינה בעולם שתסבול ירי על אזרחיה

 
עודכן 16:29 11/01/2009
רונן ליבוביץ`

שטיינמאייר המבקר באזור נועד עם נשיא המדינה ועם שרת החוץ • השר הגרמני אמר כי ארצו מכירה בזכותם של אזרחי ישראל לחיות בביטחון • "מטרת ביקורי" אמר השר "היא להביא לקידום הפסקת אש לטובת האזור ולהפסקת הטרור" • הנשיא מצידו הבטיח כי ישראל אינה מעוניינת לחזור לעזה ואולם תפעל באופן בלתי מתפשר נגד הטרור • ושרת החוץ הבהירה שוב: לא מדובר בסכסוך בין שתי מדינות שיסתיים בהסכם

 
 
 
 
 
"גרמניה מכירה בזכותה של ישראל לחיות בביטחון. עלינו, ועל הקהילה הבינלאומית למצוא דרך לשמור על ביטחון ישראל" - כך אמר היום (ראשון) שר החוץ הגרמני, פרנץ וולטר שטיינמאייר המבקר באזור.

אובמה: המערכה בעזה הוכיחה כי יש לפעול מהר לשלום »
ראש אמ"ן: פגיעה משמעותית ביכולת חמאס לירות »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »
 
השר הגרמני: לישראל זכות להגנה עצמית
השר הגרמני: לישראל זכות להגנה עצמית צילום: רויטרס
השר נפגש בשעות הבוקר עם הנשיא שמעון פרס, ומאוחר יותר עם שרת החוץ ציפי לבני. שטיינמאייר הוסיף ואמר כי "אף מדינה לא יכולה לסבול מתים ופצועים מקרבה" והוסיף כי מתפקידן של גרמניה ושל הקהילה הבינלאומית "למצוא דרך לשמור על ביטחון ישראל. מטרת ביקורי היא להביא לקידום הפסקת אש לטובת האזור והפסקת הטרור".

פרס אמר מצידו כי "ישראל מבקשת להמשיך במאמציה להשגת שלום במזרח התיכון, לצד לוחמה בלתי מתפשרת נגד הטרור". הנשיא הוסיף: "ישראל אינה רוצה לחזור לעזה, אך תעמוד על כך שכל הסדר ימנע העברת נשק איראני לעזה ושייפסק ירי הטילים".

במסיבת עיתונאים שקיימה שרת החוץ לאחר פגישתה שלה עם עמיתה הגרמני, אמרה לבני כי כיום ישנה הבנה בינלאומית "שלישראל יש זכות להגנה עצמית, שאי אפשר לחיות עם מצב בו הגבול של עזה פרוץ".

"אנחנו נמצאים במאבק עם טרור" הוסיפה השרה שהבהירה: "לא מדובר בסכסוך בין שתי מדינות שהולך להסתיים בהסכם. אנחנו יצאנו למבצע צבאי כדי להבהיר לחמאס שישראל לא תשלים עוד עם המצב הזה. כדי שידעו שיורים על ישראל היא מגיבה בכח - בהרבה כח".

לבני הודתה לעמיתה הגרמני על ההבנה שמגלה ארצו "למצב בו אנו נמצאים ולרצון לתרום למניעת הברחות בעתיד".
 

"יש מי שמנסה לעשות רווח פוליטי - וחבל"

לבני ניצלה את המעמד גם כדי להשיב למי שביקרו אותה על ההחלטה שהתקבלה במועצת הביטחון של האו"ם וקוראת להפסקת אש מיידית.

"אנחנו נמצאים במדינה של ערב בחירות, אז יש מי שמנסה לעשות מזה רווח פוליטי - וחבל, כי יש פה מלחמה ויש פה עם ויש פה אינטרסים שצריך לשמור עליהם" אמרה השרה שהוסיפה כי היא ואנשי משרדה עשו את כל המאמצים כדי לקנות לצה"ל זמן נוסף לפעולה.

"להגיד שאני אוהבת את ההחלטה?" לא. ביקשתי ופעלתי כדי שלא תתקבל, ביקשתי לדחות את פרק הזמן, על מנת שצה"ל יוכל להכות בטרור" - דברי השרה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.