תיעוד מיוחד: לוחמי צה"ל בפעילות ברצועת עזה

 
עודכן 23:01 07/01/2009
אור הלר

כתב חדשות 10 אור הלר התלווה לחיילים הפועלים בתוך רצועת עזה • תיעוד מיוחד של הלוחמה בשטח פתוח • אחוות הלוחמים תחת אש החמאס • המעבר מבית לבית בסמטאות הצרות, גילוי מנהרות תופת

 
 
 
 
 

(15 דקות)

תמונות מהחזית: כתב חדשות 10 אור הלר התלווה, כעיתונאי ישראלי ראשון, לקבוצת חיילים הפועלת ברצועת עזה נגד חמושי החמאס וחווה על בשרו את השהייה בשטח אויב תחת אש, כשמסביב אוכלוסייה עויינת.

צה"ל מתמקד בהריסת מנהרות»
חיל האוויר תוקף באזור רפיח»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»
 
הערב (רביעי) פתח צה"ל המתקפה אווירית גדולה על אזור המנהרות ברפיח שבדרום הרצועה. המטרה היא להרוס את קווי האספקה של חמאס, לפני שתושג הסכמה מדינית לנצור את האש. המנהרות מתחת לציר פילדלפי יעמדו במרכז כל הסכם שיתווה הפסקת אש. בכרוזים שפוזרו באזור רפיח נתבקשו התושבים לעזוב את ביתם על מנת שלא ייפגעו. בכרוז נכתב כי צה"ל מתכוון לפעול באוויר ובקרקע. הפלסטינים מדווחים כי עד כה נהרגו לפחות 30 מבנים במתקפה.

צה"ל וחמאס חידשו מוקדם יותר את הלחימה לאחר שלוש שעות רגיעה, אך אופי הקרבות השתנה, והם נערכים במרחק, כשהחמאס נדחק לתוך הערים, וצה"ל מתמקד בחשיפת מנהרות ושיפור עמדות.

שני הצדדים מחפשים להגיע להישג משמעותי, כשברקע התחושה היא שמתקרבים להלכים מדיניים. בחמאס מרגישים שעוד לא הצליחו להגיע להישג משמעותי במערכה האחרונה, ובצה"ל מבקשים לסיים את הפלישה הקרקעית עם נצחון חד משמעי.

כיבוש צפון הרצועה בידי כוחות צה"ל הביא לירידה משמעותית בכמויות הירי לעבר ישראל משום שכוחות חמאס נאלצים לסגת לעבר מרכזי הערים. ואולם, גם משם הוא מצליח לשגר טילים לעבר ישראל, בעיקר לעבר ב"ש והנגב המערבי, ולנסות לפגוע בחיילי צה"ל.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.