מקורות ברצועה: חמאס מונע העברת ציוד הומניטרי לתושבים

 
עודכן 17:13 06/01/2009
צבי יחזקאלי

עדויות חדשות היוצאות מהרצועה מתארות תמונה לפיה נוצר נתק של ממש בין חמאס לתושבי עזה. על פי העדויות, אנשי חמאס מחזיקים בכוח במשלוחי הסיוע הבינלאומיים שיועדו לתושבים ומשתלטים על בתיהם של אזרחים כדי להיעזר בהם כ"מגן אנושי"

 
 
 
 
 

(4:25 דק')

מקורות ברצועת עזה אומרים היום (שלישי) כי למרות שישראל מאשרת הכנסת ציוד הומניטרי לעזה, לא בטוח שהציוד מגיע ישירות לאזרחים.
 
פרשננו לענייני ערבים, צבי יחזקאלי, אומר כי חמאס ממשיך לשלוט בנעשה ברצועה וכי אנשיו מקבלים את משלוחי הסיוע הבינלאומי ומחזיקים אותו בידם. יש כאלה אשר מוכרים שקי קמח למרבה במחיר. מעבר לכך לחמאס יש אג'נדה ברורה: "הלוחמים שלו קודם כל ורק אחר כך התושבים".

יש נתק מסויים בין אנשי חמאס לתושבים ברצועה. חמאס מחזיק את הציוד בידיו, כי הוא מבין שהוא עומד בפני לחימה ארוכה ועליו הלצטייד לקראת המשכה.

עדויות היוצאות מהרצועה מתארות תמונה של שלטון אימה מצד אנשי חמאס. הם בכוח נכנסים לשכונות מגורים ולבניינים ומשתלטים על הבית כאשר הם משתמשים בתושבים כמגן אנושי. אנשי החמאס משתמשים גם בבסיסים של הארגונים בינ"ל, כגון אונר"א אשר הופכים להיות מקום מסתור ללוחמי גדודי עז א-דין אל קסאם.

קרע נוסף שניתן לחוש ברצועה הוא בין הנהגת חמאס לאזרחים. אחד עשר ימים מאז החל המבצע ברצועה, בכירי הארגון נעלמו מעל פני השטח ולא יוצרים כלל קשר עם האזרחים. קווי החירום לאזרחים בעיר נותקו וההנהגה דואגת רק להישרדותה ולא לשלומם של התושבים.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.