אלפים מפגינים בלונדון נגד מבצע "עופרת יצוקה"

 
עודכן 15:25 03/01/2009
אריאל מרגלית

הזמרת אנני לנוקס וראש עיריית לונדון לשעבר, קן ליווינגסטון, מובילים אלפי בני אדם בצעדת מחאה בבירה הבריטית נגד המבצע בעזה. לטענת לנוקס היא "התמונות מעזה הן פורנוגרפיה של הרס"

 
 
 
 
 
אלפים משתתפים בצהריים (שבת) בצעדת ענק בלונדון נגד מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. בראש ההפגנה ניצבים הזמרת אנני לנוקס וחבר הפרלמנט וראש עיריית לונדון לשעבר קן ליווינגסטון.
 
לנוקס וביאנקה ג'אגר נגד ישראל
לנוקס וביאנקה ג'אגר נגד ישראל צילום: AP
אלפי המפגינים עושרים את דרכם בשיירה רגלית מאזור הפרלמנט לעבר כיכר טרפלגר. המשטרה צופה כי בהפגנה יקחו חלק כ-20 אלף בני אדם. יחד עם לנוקס וליווינגסטון, צועד גם ג'ורג' גלוואי, חבר פרלמנט בריטי.

אתמול אמרה לנוקס במסיבת עיתונאים שערכו מארגני ההפגנה כי כמה ימים לאחר חג המולד, פתחתי טלוויזיה וראיתי עשן עולה מבניינים וזה טלטל אותי עד העצם. חשבתי כאמא וכבן אדם – איך זה עומד להיות פיתרון לשלום?". לנוקס בנוסף כינתה את ההפצצות בעזה "פורנוגרפיה של הרס".

קן ליווינגסטון, ראש עיריית לונדון לשעבר, ידוע כמקורב לחוגי השמאל הקיצוניים בבריטניה. במסיבת העיתונאים קרא לראש ממשלת בריטניה להחזיר את שגרירה מישראל כדי "להעביר לישראלים מסר חריף לגבי אי שביעות הרצון מפעולותיה בעזה".

בימים האחרונים נמתחה בבריטניה ביקורת קשה על ראש הממשלה גורדון בראון שעומד לטענת המפגינים מנגד בעוד שישראל מבצעת "שואה בפלסטינים".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.