א-זהאר: אם ישראל תפתח את המעברים נחדש את הרגיעה

 
עודכן 20:34 22/12/2008
שלומי אלדר

בכיר חמאס בראיון מיוחד לחדשות 10: "אם ישראל תשמור על תנאי הסכם הרגיעה, אנחנו ננצור את האש לעבר יישובי עוטף עזה" • מחמוד א-זהאר אמר עוד כי "מי שחושב שהוא יצליח לזכות בבחירות בישראל, אם ישפוך דם פלסטיני, צריך לחשוב שנית. כניסה לעזה אינה טיול, אנו נגבה מחיר כבד על כל פעולה" • הוא אישר כי ישנו קיפאון בכל הנוגע למגעים על שחרורו על גלעד שליט

 
 
 
 
 

(4:03 דקות)

"אם ישראל תקיים את הסכם הרגיעה על כל תנאיו וההתחייבויות, קרי פתיחת המעברים, אנחנו נסכים לחדש את הסכם הרגיעה ולנצור את האש" - כך אמר אתמול בערב (שני) בראיון מיוחד ובלעדי לחדשות 10 בכיר חמאס, מחמוד א-זהאר.
 
מביתו שברצועת עזה, אמר א-זהאר כי "הבסיס של כל הסכם הרגיעה היה פתיחת המעברים, וישראל הפרה את התנאי החשוב הזה".

במהלך הראיון מנה את ההפרות שלדעתו ביצעה ישראל במהלך חצי שנת הרגיעה, ביניהן גם כניסת הכוחות לעזה בחודש שעבר, לפעולת מנע בפיצוץ מנהרת הברחה פלסטינית. א-זהאר הוסיף כי "כשחתמנו עם המצרים וסיכמנו איתם על רגיעה, הוכחנו זאת ולא שיגרנו רקטות פרט למקרים של הגנה עצמית, לאחר פעולה של ישראל. זה מוכיח שחמאס יודע לעמוד במילתו. אנחנו מקלים החלטה ועושים זאת".

"אבל" הוא הוסיף "אנחנו לא נסכים לרגיעה ללא כל מחיר. והמחיר שלנו הוא האוכל של הפלסטינים, החשמל שלהם, הישרדותם".

א-זהאר מודע לחלוטין ללחץ שהבחירות בישראל מטילות על הפולטיקאים. "מי שחושב שיכנס לעזה ויחסל את חמאס, טועה טעות חמורה. כל מי שיכנס ישלם מחיר כבד. מי שסבור שניתן לשפוך דם פלסטיני תמורת מנדטים, לא יודע על מה הוא מדבר. לא מדובר כאן בטיול שניתן לקטוף באמצעותו מערכת בחירות", דברי א-זהאר.

הוא התייחס גם לנושא גלעד שליט ואמר כי יש נתק בין חמאס למצרים, שאינו מאפשר שיחות לשחרורו. "הם לא יצרו עימנו קשר מאז נובמבר. אנחנו הגשנו לישראל רשימת אסירים. אם ישראל לא מוכנה להסכים לשחרורם, הבעיה היא שלכם לא שלנו".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.