מתנחלים השליכו אבנים על מפקד גדוד שקד וקראו לו "נאצי"

 
עודכן 16:11 20/11/2008
אור הלר

המג"ד משך אליו את זעמם של המתנחלים לאחר שניסה לעצור אותם מלהשליך אבנים וחזיזים לבתי פלסטינים באזור. באותה התפרעות נפצע קל חייל צה"ל. טרם נעצרו חשודים מבין המתפרעים. בצה"ל חוששים כי בשבת הקרובה יגיעו עשרות אלפים לחברון וינסו לתגבר את בית המריבה לקראת הפינוי הקרב

 
 
 
 
 
קציו בכיר בצה"ל מגלה כי אלימות המתנחלים בחברון הופנתה לפנות בוקר (חמישי) גם אל מפקד גדוד שקד של גבעתי.
 
לקראת סוף השבוע: חטיבת חברון מבקש תגבור
לקראת סוף השבוע: חטיבת חברון מבקש תגבור צילום: רויטרס
המג"ד, סא"ל דדו בר כליפא, הבחין במתנחלים משליכים חזיזים ואבנים אל בתי פלסטינים בחברון והתערב אישית כדי לעצור את ההתפרעות. בתגובה הושלכו לעברו אבנים ונקראו קריאות "נאצי".

כזכור הלילה, נפצע חייל צה"ל נפצע קל מטרפנטין שהושלך עליו במהלך התפרעות אלימה של מתנחלים סמוך למתחם הבית החום בחברון, בבוקר התגלו גם כתובות נאצה שריססו מתנחלים בבית קברות פלסטיני ובמסגד בחברון.

עד כה לא נעצרו חשודים מבין עשרות המתפרעים היהודים. חטיבת חברון ביקשה מפיקוד המרכז לתגבר את כוחותיה לקראת השבת הקרובה שבה תיקרא בבתי הכנסת פרשת "חיי שרה", ועשרות אלפי יהודים צפויים להגיע לחברון. בצה"ל חוששים כי האלפים ינסו לתגבר את בית המריבה, לקראת הפינוי הצפוי.

בהמשך להתפרעויות המתנחלים ראש המינהל האזרחי בגדה, תת אלוף פולי מרדכי שוחח בצהריים עם מזכ"ל פתח בגדה חוסיין א- שייח' ואמר לו, כי צה"ל רואה בחומרה את הפגיעה בסמלי דת מוסלמים בבית הקברות בחברון על ידי מתנחלים הלילה. כמו כן הבטיח מרדכי כי הצבא יעצור את המתפרעים.
 
אלוף פיקוד מרכז גדי שמני קיים בצהריים התייעצות עם מפקד מחוז ש"י של המשטרה, ניצב שלום קעאתאבי, על האירועים האלימים היום בחברון.

כוחות צבא ומשטרה מחקו את הכתובות שריססו מתנחלים בבית קברות מוסלמי ומסגד כדי לא להביא לתסיסה בחברון הפלסטינית. שר הביטחון אהוד ברק קיים היום התייעצות ביטחונית עם צה"ל ושירות הביטחון הכללי בנוגע לעיתוי המתאים לפינוי בית המריבה בהתאם להחלטת בג"צ.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.