פרשת החניונים: נסגרו תיקי החקירה נגד חולדאי ויהב

 
נחקר בנוגע לשוחד בחירות. חולדאי
נחקר בנוגע לשוחד בחירות. חולדאי צילום: רפי דלויה
 
עודכן 13:16 24/09/2008
עמית בן-ארויה, TheMarker

הפרקליטות הודיעה לראשי עיריות תל אביב וחיפה, רון חולדאי ויונה יהב, על סגירת תיקי החקירה נגדם בפרשת החניונים בשל היעדר ראיות מספיקות. חולדאי נחקר בחשד לשוחד בחירות וקבלת טובות הנאה, יהב בגין עבירות על חוקי הבחירות וקבלת שוחד

 
 
 
 
 
לקראת הבחירות המוניציפליות מנקה הפרקליטות את השולחן: ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי וראש עיריית חיפה, יונה יהב, קיבלו באחרונה מכתבים, לפיהם מצהירה הפרקליטות על סגירת תיק החקירה נגדם בפרשת החניונים.
 
השניים נחקרו ב-2004, כאשר המחלקה הכלכלית, בראשות עו"ד אביה אלף, סגרה את התיקים בשל היעדר ראיות מספיקות.

חולדאי נחקר בנוגע לשוחד בחירות ומשכנתא, שהועמדה לו לצרכים אישיים. היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חשדה כי חולדאי עבר על חוקי הבחירות, קיבל טובות הנאה אסורות והפר אמונים. יצויין כי בפרשת מכרזי החניונים של ראובן גרוס, נחקר חולדאי כעד בלבד.

יונה יהב נחקר באזהרה בגין עבירות על חוקי הבחירות, קבלת שוחד מירמה והפרת אמונים. בכתב האישום שהוגש לפני חודשיים נגד גרוס בנוגע להטיית מכרזי חניונים ומעורבים אחרים - נחשפה גם פרשה הקשורה למערכת הבחירות המוניציפליות בחיפה ב-2003.

לפי הנטען, זייף צחי טרנו, עוזרו וראש מטה הבחירות של יהב, יחד עם גרוס מסמך אשר הסווה תרומה אסורה שנתנה חברה הנמצאת בשליטת גרוס למטה הבחירות של המועמד לראשות העיר וכיום ראש העיר, יהב.

חולדאי מסר בתגובה: "נבחרתי לפני עשר שנים לשרת את תושבי תל אביב יפו. אני עושה זאת בכל המרץ והאמונה ואמשיך לעשות זאת גם בעתיד".

עוד בחוק ומשפט
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.