איציק אברג'יל נעצר בחשד למעורבות ברצח מרגריטה לאוטין

 
עודכן 23:06 07/08/2008
דורון נחום ושרון גל

שבועיים אחרי שמרגריטה לאוטין מצאה את מותה בניסיון חיסול כושל של העולם התחתון בחוף בבת ים, עצרו בלשי היאחב"ל את מי שנחשב ראש משפחת פשע • מעצרו הוארך ב - 10 ימים • במשטרה ינסו להאשים את את אברג'יל במעורבות ברצח של לאוטין, במעורבות בניסיון הרצח של העבריינים מוטי חסין ורמי עמירא, שהיו על פי החשד היעד לחיסול, וכן בהיותו ראש ארגון פשע • עורך דינו של אברג'יל לחדשות 10: "אין לו קשר לרצח הטרגי שאירע בבת ים"

 
 
 
 
 

(21 שניות)

התפתחות בפרשת הרצח של מרגריטה לאוטין, שנרצחה בשבוע בעבר בניסיון חיסול כושל של העולם התחתון בחוף טובגו שבבת ים. בלשי היחידה הארצית לחקירות פשעים בינלאומיים (היאחב"ל) עצרו אמש את איציק אברג'יל, הנחשב לראש ארגון פשע, בחשד כי היה מעורב ברצח. הבוקר (שישי) הוארך מעצרו ב - 10 ימים.
 
המשטרה ערכה חיפוש בביתו בערד. איציק אברג'יל
המשטרה ערכה חיפוש בביתו בערד. איציק אברג'יל צילום: חדשות 10
אברג'יל נעצר על ידי הבלשים בכניסה לעיר ערד, בה הוא מתגורר, ומחר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה. במקביל ערכו אנשי היאחב"ל חיפוש בביתו.

במשטרה ינסו להאשים את את אברג'יל במעורבות ברצח של לאוטין, במעורבות בניסיון הרצח של העבריינים מוטי חסין רמי עמירא, שהיו על פי החשד היעד לחיסול, וכן במעורבותו בארגון פשיעה.

קצינים ביאחב"ל סיפרו לחדשות nana10, כי המעצר בוצע אחרי דיונים פנימיים, במסגרתם עלתה האפשרות להעמיד כנגד החשוד ראיות של ממש לצורך הגשת כתב אישום. לאחר המעצר התכנסה צמרת היאחב"ל כדי להחליט איך להמשיך ולנווט את התיק בימים הקרובים.

עם זאת, יש לציין כי לחוקרים אין ראיות של ממש בעניין מעורבותו של איציק אברג'יל ברצח לאוטין, וככל הנראה תתרכז המשטרה בניסיון להאשימו בהיותו ראש ארגון פשע על פי חוק מיוחד שנחקק בעניין ב-2003.
 
"אנחנו שמחים שסוף סוף המשטרה החליטה לחקור אותו ולא לפרסם מסכת הכפשות שקרית, כפי שנעשה במשך שבוע ימים בעיתונות", אמר בתגובה למעצרו של אברג'יל עורך דינו שרון נהרי. "אין לו קשר לרצח הטרגי שאירע בבת ים וחבל שהמשטרה החליטה לבצע מעצר".

נהרי סיפר, כי אברג'ל נחקר מספר פעמים בימים האחרונים אחרי שזומן לחקירות ושיתף פעולה עם חוקריו, ולכן לא ברור לו מדוע צריך היה לבצע את המעצר הערב. "אני מופתע מעצם המעצר", אמר העורך דין. "הוא הגיע מספר פעמים לאן שביקשו במספר מקרים. הוא לא חשש ממעצר כי הוא יודע שאם יש משהו מזמינים אותו דרכי והוא מגיע.

"החשד הזה יופרך", המשיך נהרי. "המשטרה תחקור, וטוב שהיא חוקרת, רק חבל שקודם לכן רצו למסע הכפשות שקרי בעיתונות. היו צריכים קודם כל לחקור. אני בטוח שבימים הקרובים הוא ישוחרר, כי אין לו שום קשר לרצח".

קודם לכן היום האריך בית משפט השלום בפתח תקווה בשמונה ימים את מעצרם של רונן בן עדי ושמעון סבח, אנשי ארגונו של אברג'יל, שנעצרו זמן קצר אחרי הרצח סמוך לחוף.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.