לראשונה בגרמניה: הושתלו 2 ידיים בחקלאי

 
עודכן 10:51 02/08/2008
חדשות נענע 10

צוות של 30 רופאים עמל במשך 15 שעות לחבר את ידיו החדשות של חקלאי בן 54 מגרמניה, שאיבד את ידיו בתאונת עבודה. האיברים נתרמו על ידי משפחתו של צעיר בנהרג בתאונת דרכים. "זהו עידן חדש ברפואה", אמר ראש צוות המתנחים

 
 
 
 
 
בפעם הראשונה בגרמניה: שתי ידיים הושתלו בגופו של חקלאי גרמני בן 54, שידיו נקטעו בתאונת עבודה. האיברים נתרמו מנער צעיר שמת מוות קליני בתאונת דרכים.
 
30 רופאים עבדו במשך 15 שעות להשתיל את הידיים בחולה
30 רופאים עבדו במשך 15 שעות להשתיל את הידיים בחולה צילום: flickr joe.gardner64
צוות של 30 רופאים שעבדו במשך 15 שעות לקטוע את ידיו של הצעיר ולהשתילן בחקלאי, מדווח כי ההשתלה עברה בהצלחה וכעת נותר לראות כיצד יסתדר החקלאי עם ידיו החדשות. ד"ר הוהנקה, ראש צוות המנתחים במינכן אמר כי "זהו עידן חדש ברפואה בגרמניה".

השתלה של איברים חיצוניים קשה יותר מאיברים פנימיים בגלל שהסיכון לדחייתם גדול יותר, וכיוון שהעור הוא אחד האיברים הרגישים ביותר בגוף. הוא דוחה כמעט כל גורם שזר לו. מסיבה זו המושתל ייאלץ לעבור טיפולים רבים כדי למנוע את דחיית האיברים המושתלים". אמר פרופסור אדגר ביימר, מנתח פלסטיקאי שלקח חלק בניתוח המסובך.

על פי מומחי רפואה, בשל העובדה שמדובר בהשתלה מסובכת כל וכך והעובדה שייקח זמן עד אשר עצביו של המושתל יוכלו להכיר באיברים המושתלים כשלו, ייתכן וייקח שנתיים עד אשר יוכל החקלאי להשתמש באצעותיו החדשות. מסיבה זו וועדת האתיקה הגרמנית ממליצה שלא לבצע השתלות אלא אם כן מדובר בניתוח שיציל חיים.

העיתון הבריטי "הטיימס" מדווח כי ההשפעות הפסיכולוגיות של הניתוח יכולות להיות ארוכות טווח. לפני 10 שנים, לאחר שבוצעה השתלת היד הראשונה, בגבר אוסטרלי, הוא סיפר כי במשך שנים שלאחר הניתוח לא הצליח להשתחרר מהמחשבה שהיד החדשה שלו, אינה באמת שייכת לו והיא מרגישה זרה.

לצד הטיפול הרפואי יקבל החקלאי טיפול פסיכולוגי צמוד על מנת שיוכל לפתח מערכת יחסים רגשית לשתי ידיו החדשות ויוכל הלתרגל להשתמש בהן ביתר קלות.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.