ההסתדרות לחצה - בר-און ביטל התוכנית להורדת מיסים

 
עודכן 02:23 26/06/2008
נועה קולפ

השביתה במשק שתוכננה לשבוע הבא בוטלה, לארח ששר האוצר הודיע כי הוא נסוג מהתוכנית עליה הכריז לפני כשבוע. בר-און: מתוך אחריות אישית למצב המשק הגעתי למסקנה כי נכון יהא למנוע, לעת הזו של חוסר יציבות פוליטית, זעזועים נוספים הכרוכים בשביתות

 
 
 
 
 

(1:41 דק')

"עומדים בפנינו אתגרים מורכבים, עלינו להמשיך לשמור על יציבות המשק ולנהל מדיניות כלכלית אחראית חרף אי היציבות הפוליטית" - כך אמר אמש (רביעי) שר האוצר, רוני בר-און, שהודיע כי הוא נסוג מתוכנית הפחתת המסים החדשה שהציע.
 
משרד ההאוצר פרסם את ההודעה על הפחתת המיסים המתוכננת לפני כשבוע וחצי - ומיד לאחר מכן הודיעה ההסתדרות, כי היא מתנגדת לביטול הפטור ממס על קרנות השתלמות שנועדה לממן את הפחתת המסים. יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, איים כי במידה והתוכנית לא תבוטל בכוונתו להשבית את המשק.

בעקבות ההודעה הנוכחית לפיה שר האוצר הודיע כי הוא חוזר בו מיישום התוכנית, החליט יושב-ראש ההסתדרות לבטל את השביתה המתוכננת במשק, שהייתה אמורה להתחיל בשבוע הבא.

בר-און הודיע על ההחלטה לסגת מהתוכנית בתום ישיבה שקיים עם הנהלת משרד האוצר. בהודעה שהוציא המשרד נכתב כי "מתוך אחריות אישית למצב המשק ולשמירה על יציבותו הגעתי למסקנה כי נכון יהא למנוע מהמשק, לעת הזו של חוסר יציבות פוליטית, זעזועים נוספים הכרוכים בשביתות וערעור מערכת יחסי העבודה במשק".

שר האוצר הוסיף ואמר כי הוא טעה"בעיתוי ובהערכת המצב הפוליטית לפיה ניתן היה לקדם את התוכנית בכללותה, חרף מרכיביה השנויים במחלוקת והאמנתי כי ניתן היה לקדמה בהידברות. אנו נבחן את שאלת מתווה הפחתת המס לטווח הארוך בהתחשב בהיעדר מקורות ונוכח המצב הפוליטי.

בר-און הודיע לבכירים במשרדו על ביטול התוכנית בעקבות ההתנגדות הציבורית למיסוי קרנות ההשתלמות.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.