כך פענחו חוקרי המשטרה את הרצח של עוה"ד ענת פלינר

 
עודכן 14:47 22/06/2008
דורון נחום

פריצת דרך מדעית משנת 1984, נדן שנשכח בזירת הפשע בשנת 2006 ויוזמה של המשטרה משנת 2008 חברו יחד להפללתו של מי שרצח את עורכת הדין ענת פלינר בתום שנתיים של חקירה. במסגרת מבצע לאיסוף דנ"א מאסירים נלקחה דגימה גם מהנער שרצח את עורכת הדין. החוקרים השוו אותה עם הדנ"א שנלקח מנדן הסכין - והרצח פוענח

 
 
 
 
 
הרצח המסתורי של עורכת הדין ענת פלינר לא היה מגיע לעולם לכדי פענוח, אלמלא שכח התוקף בזירת הרצח את הנדן בו נשא את הסכין שלו. הרוצח לא ידע זאת, אולם למעשה הוא השאיר לשוטרים דגימת דנ"א שלו - החתיכה האחרונה שהייתה חסרה לשוטרים בכדי להשלים את הפאזל.
 
חוקרי המשטרה אוספים דגימות דנ"א מזירת הפשע בבית של עו"ד פלינר (צילום: חדשות 10)
חוקרי המשטרה אוספים דגימות דנ"א מזירת הפשע בבית של עו"ד פלינר (צילום: חדשות 10)
הדרך להפיק דגימות דנ"א מזירת פשע נתגלתה לראשונה בשנת 1984, ומאז מאז עושות רשויות החוק ברחבי העולם שימוש נרחב בשיטה זו. כמעט לכל זירת אירוע מגיעים צוותי זיהוי פלילי אשר סורקים את השטח בחיפוש אחר דגימות – מהן הם מפיקים את החומר לזיהוי הדנ"א.

כאמור, זו השיטה בה עשתה המשטרה שימוש לפענוח הרצח המסתורי של עורכת הדין ענת פלינר בשנת 2006.

בליל הרצח הגיעו חוקרי הזיהוי הפלילי אל זירת הרצח - ביתה של עורכת הדין. מהרגע הראשון הבינו החוקרים כי בין התוקף לנרצחת התנהל מאבק מר. באירוע כזה הסיכוי למצוא ראיות מעבדתיות גבוה. כזכור, בזירת הרצח נמצא נדן של סכין אותה השאיר מאחוריו החשוד בעת שנס מזירת הפשע. המשטרה מתירה לפרסום היום כי כבר מאז הרצח החזיקה ברשותה ראיה מוכמנת והיא סכין הרצח והכפפות מהן לקחו את דגימת הדנ"א.

הסכי הכפפותן והנדן נשלחו לבדיקת מעבדה לצורך איסוף ראיות, יחד עם ממצאים נוספים מהזירה. מכל אלה הצליחו החוקרים להפיק דגימות דנ"א שקשרו את הנער לביצוע הרצח.
 
קצין במשטרה הסביר לחדשות נענע 10: "מדובר בחלקים קטנים שהפושע כלל לא יודע שהוא משאיר בזירה. למעשה אנו יכולים להפיק את הדגימות האלו משערות, שאריות ציפורניים, דגימות עור וחלקים נוספים. הממצאים שנאספים בזירת הפשע נשמרים לעת בה יעלה החשוד בחכתנו".

זו הסיבה בגינה החלה המשטרה בחודש האחרון במבצע לאיסוף דגימות דנ"א מאסירים שהורשעו. במהלך המבצע שמתנהל בשיתוף עם שירות בתי הסוהר נלקחו דגימות מלמעלה מ-120 אסירים, כולן יכנסו למאגר המשטרתי ויוכלו לעזור בפיענוח פשעים בעתיד.

במשטרה אומרים: אנו מכירים את הנער, מעצרו הראשון היה בפברואר 2007, לאחר שפרץ לארגז של אופנוע וניסה לגנוב קסדה. בעבירה הזאת לא נלקח ממנו דנ"א. מספר חודשים לאחר מכן, באוקטובר 2007 הוא נעצר לאחר שיידה אבן על שופט כדורגל ברמת השרון – וגם אז לא נלקחה דגימת דנ"א. מעצרו האחרון ב-16 ליוני בזמן נסיעה ברכיבה על אופנוע גנוב. הפעם החליטו השוטרים לקחת דגימת דנ"א אשר התאימה לדגימה במאגר.

תחילה הכחיש הנער את החדשות המיוחסים לו, ולאחר מספר שעות נשבר וסיפר לחוקרים: "רציתי להשיג כסף, ולא שהיה חסר לי. לקחתי את הכפפות והסכין מהארון של אבא שלי, ראיתי בית יפה והחלטתי לפרוץ".

הנער דפק על הדלת ואז פגש את עורכת הדין, אמר לה שהוא דורש את הכסף, היא לא הבינה במה מדובר ואז הוא שלף את הסכין. בשלב הזה החלה עורכת הדין פלינר לצרוח, והנער לטענתו נבהל ודקר אותה פעמיים לעיני ילדיה. לאחר מכן ברח מהמקום, השליך את הסכין בפח האשפה ברחוב ריינס וחזר הביתה כשהוא מתנשף. להוריו הסביר שתקף אותו נרקומן ולכן הוא מתנשף ונסער. ההורים קיבלו את ההסבר. בכדי להתאושש מהמקרה ,לקח הנער יומיים חופש מחטיבת הביניים בה למד, ולאחר מכן חזר לשגרת חייו.

עורכת הדין ענת פלינר, בת 42 במותה, נדקרה למוות על סף דלת ביתה ברמת השרון בחודש אפריל 2006. פלינר פתחה את הדלת והופתעה על ידי אלמוני שדקר אותה בבטנה. פלינר נדקרה לעיני שני ילדיה הקטנים, שהזעיקו למקום את מד"א שפינו אותה לבית חולים, שם מתה מפצעיה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.