"יורם חכם ניהל רומן עם אישתי"

 
עודכן 17:51 12/06/2008
דורון נחום וחדשות נענע 10

האוליגרך שהיה מסוכסך עם עו"ד יורם חכם, התראיין לפני שלושה חודשים לגבי גזית וסיפר לו על הפרשה: "חכם המליץ שנכסים יירשמו על שם אישתי והתחלתי לחשוד. לקחתי חוקר פרטי והתברר שהיא מנהלת איתו רומן" • למשטרה אין כרגע קצה חוט, אך הם בטוחים: שיטת העבודה של המחסלים מתאימה למשפחות הפשע

 
 
 
 
 

(1:52 דקות)

חקירת הרצח של עו"ד יורם חכם, שנהרג אתמול (רביעי) שפיצוץ הג'יפ שלו ברחוב יגאל אלון בתל אביב נמצאת בעיצומה. לאחרונה, כזכור, נקשר שמו של חכם בשערורייה על רקע רומנטי, כשאחד מלקוחותיו, אוליגרך ממוצא רוסי, טען כי אישתו עזבה אותו לטובת חכם, ואף הגיש נגדו תביעה בטענה כי מעל באמונו וגנב מכספו.

לפני שלושה חודשים התראיין האוליגרך בתכניתו של גבי גזית בתחנת הרדיו 103fm, וסיפר על הפרשה, במהלכה שכר את שירותיו של חכם כדי שייעץ לו בעסקי נדל"ן. "הייתי בקשר עם יורם חכם והוא שלח לי נייר עם ההסכם", אמר חכם. "בהסכם ראיתי שהוא רשם את המגרשים על שם אישתי. הודעתי לו שזו טעות. הוא אמר שישנה את זה ושילמתי את הכסף.

"כמה חודשים אחר כך אישתי החלה להגיד לי שיורם חכם ממליץ שזה יירשם על שמה והתחלתי לחשוד בהתנהגות של אישתי", המשיך האוליגרך. "לקחתי חוקר פרטי והתברר לי שהיא מנהלת רומן עם יורם חכם. חוץ מזה מצאתי אצלי בבית הסכמים חתומים ואישתי אמרה לי שהוא ממליץ שזה יהיה על שמה. מה שהוא בעצם רצה זה אישור בדיעבד. כשהוא החתים אותה הוא הבין כבר כנראה שהוא עשה משהו לא בסדר".
 

למשטרה אין קצה חוט

בתוך כך ממשיכים חוקרי המשטרה לחפש קצה חוט שיוביל אותם לפענוח הרצח. על הפרשה ועל כל פרטי החקירה הוצא צו איסור פרסום גורף, אבך האמת היא שלמשטרה אין כרגע מושג מי יכול היה להוציא את החיסול אל הפועל.
 
שיטת העבודה של המחסלים מתאימה למשפחות הפשע, שמשתמשות שדרך כלל בציוד צבאי גנוב, אך במשטרה אומרים כי מוקדם עדיין להסיק מסקנות. "החקירה מתנהלת במישור המודיעיני, אבל ברור לחלוטין כי מדובר בחיסול מקצועי המאפיין משפחות פשע, וזה הכיוון", מוסיפים במשטרה. כמו כן בודקים החוקרים האם קיבל לאחרונה עו"ד חכם איומים ספציפיים על חייו ומה היה סדר יומו בימים שקדמו למותו הטרגי.

"על הפרטים עצמם יש צו איסור פרסום, אך ניתן לומר כי מדובר ברצח שתוכנן מראש ולכן החקירה בעייתית ומסובכת. אנו מעריכים כי בסוף יהיו לנו חשודים במקרה זה", אומרים במשטרה.

מה שמטריד את המשטרה הוא איך קרה שליחידות המודיעין לא היה מידע מוקדם בדבר החיסול, מה שלא אפשר להזהיר את עורך הדין ולהכניסו לרשימת המאוימים. במשטרה מנסים בכל הכוח להיכנס לתוך משפחות הפשע על מנת ללמוד את דרכי פעילותן כדי לשפר את מערך המודיעין, אך כרגע המערך חלש מאוד ומשפחות הפשע יכולות להוציא אל הפועל את תכניותיהן ללא הפרעה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.