משחק הוגן

 
עודכן 12:16 01/06/2008
ענת זהר

"שחקנים רואים את חבריהם נזרקים לכלבים. בכולנו מכונן החשש שזה יכול לקרות גם לנו". אחרי שנתיים של מאבק יורם חטב מציג: פנסיה לכל שחקן

 
 
 
 
 
מצא תרופה לסובלים מביטוחופוביה. חטב (צילום: יח"צ)
מצא תרופה לסובלים מביטוחופוביה. חטב (צילום: יח"צ)
בשורה משמחת לשחקנים עצמאיים: איגוד שחקני המסך מציג תכנית פנסיה חדשה וביטוח אובדן כושר עבודה המותאמים במיוחד לצרכיהם המיוחדים.

מעל ל- 150 שחקנים קשישים חיים היום בארץ במצב של מצוקה כלכלית קשה ומתקיימים מקצבאות מגוחכות של ביטוח לאומי. בעיית זכויותיהם הפנסיוניות של האמנים אינה עניין חדש. לפני כשנתיים החלו לזרום אל יורם חטב, יו"ר שח"ם (ארגון שחקני מסך), קריאות לחיפוש אחר פתרון למצב לאור מצוקתם של השחקנים העצמאיים והפרילנסרים, שעבודותיהן אינן קבועות. לאחר שנתיים של תהליך ייעוץ ממושך וקפדני, הוזמנו בסוף השבוע האחרון השחקנים חברי האיגוד לכנס תקדימי שפורש בפניהם הצעת פנסיה וביטוח אובדן כושר עבודה, אותם נבחרה לספק חברת הביטוח "כלל". ההצעה גובשה באופן מיוחד עבור חברי האיגוד על מנת לענות על צרכיהם הספציפיים של השחקנים.

"הקדשנו זמן ארוך לתחקיר מעמיק בנושא שהוא מסובך מאוד",אמר יורם חטב בנאומו בכנס שנערך ביום שישי. "שחקנים יודעים ומבינים היטב למה הם צריכים ביטוח. כל שני וחמישי הם רואים חבר שלהם נזרק לכלבים. בכולנו מכונן החשש שזה יכול לקרות גם לנו בכל רגע. שחקנים נבהלים, הם סובלים מפחד מפני מספרים ומביטוחופוביה. אתה תמיד בטוח שעובדים עליך, שטוחנים אותך, רק שאתה פשוט לא יודע בדיוק איך ואיפה".

תכנית הפנסיה המיוחדת שמוצעת לשחקנים, נבנתה בעזרתו של יעקב זלוטניק, יועץ פנסיוני עצמאי, שעמד על זכויות השחקנים מול חברת הביטוח (ועשה זאת בהתנדבות). "הפניות המצוקתיות הגיעו משחקנים מבולבלים שמודעים לצורך בפנסיה" אמר זלוטניק בכנס. "הם ביקשו שננתב להם את הדרך לביטוח ונציע להם את התכנית האולטימטיבית עבורם. אם אני מאפיין את השחקנים, אפשר לומר עליהם כמה דברים: יש להם הכנסות מעורבות כשכיר וכעצמאי, יש תקופות לגמרי לא מבוטחות וישנה ניידות מתמדת בין מקומות העבודה. אני רוצה שלכל שחקן יהיה תיק ביטוח פנסיוני. חלקם אומרים לי 'אני כבר בן 52, מה כבר אני יכול לעשות?'. התשובה היא כן. יש מה לעשות". ועל כך נאמר, מוטב מאוחר מאשר לעולם לא.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.