היחידה הסודית של חיל המודיעין נחשפת

 
עודכן 00:51 08/05/2008
שי חזקני

יחידה 8200 של חיל המודיעין - מהסודיות ביותר בצה"ל - נחשפת. חייליה מאזינים לתקשורת של המדינות וארגוני הטרור שנמצאים בעימות עם ישראל. במסגרת חגיגות ה-60 למדינת ישראל, בסיס ההדרכה של חיל המודיעין ייפתח את שעריו ויאפשר לציבור הרחב מבט חטוף על אמצעי יחידת ההאזנה הסודית

 
 
 
 
 

(3 דקות)

הסודות נחשפים: את האנטנות של יחידת ההאזנות של חיל המודיעין,8200, אסור היה עד היום אפילו לצלם מרחוק, אך היום לראשונה אי פעם מאפשר אגף המודיעין הצצה נדירה לא רק לאנטנות אלא ללב ליבה של היחידה הסודית של צה"ל. חדרי ההאזנות, מרכזי השליטה והניתוח והטכנולוגיות שהפכו את היחידה לאימפריית ההאזנה בקנה מידה עולמי - נחשפים לראשונה.
 
האנטנות האדירות של היחידה קולטות את השדרים של שיחות מחבלים ואוייבי ישראל באמצעי תקשורת שונים ממכשיר קשר ועד טלפון נייד. ההאזנה הפשוטה ביותר היא לשיטות קשר לא מוצפנות.

אלחוטני היחידה נמצאים בקשב כל הזמן. 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. כאשר מקבל האלחוטן מידע קונקרטי בדבר ביצוע פיגוע בשטח ישראל, מעביר האלחוטן את המידע לקב"ר (קצין בינה רשתית) והוא יחליט מהי חשיבות המידע. אם מדובר במחבל שנמצא בדרכו לפיגוע, המחבל יחוסל. אם זה מידע אסטרטגי הוא יועבר לחטיבת המחקר.

ליחידה 8200 אמצעי האזנה טקטיים אשר גם הם נחשפים לראשונה, כגון נגמ"ש האזנה אשר מפיק מודיעין טקטי בשטח.

את כל האמצעים יוכל הציבור הרחב לראות ביום חמישי, כאשר בסיס ההדרכה של חיל המודיעין ייפתח לציבור הרחב.

פתיחת הבסיס לעיני הציבור הינו מבצע מורכב. לצורך המבצע יגיעו 900 חיילים כדי לפקח על כניסת האזרחים. רשתות המחשב של היחידה יופלו באופן מכוון כדי לא לאפשר לגורמי מודיעין זרים לאסוף מידע במהלך הביקור.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.