ח"כ טאלב א-סאנע: הציונות כוחנית וגזענית

 
עודכן 18:26 05/05/2008
רונן ליבוביץ`

יו"ר סיעת רע"מ-תע"ל השתתף בכנס לציון יום הנכבה הפלסטיני שנערך בשכם והתבטא במילים קשות נגד הציונות. "הציונות איננה מוכנה לקבל את האחר ואיננה מפנימה ערכים של דו-קיום ושלום", אמר א-סאנע

 
 
 
 
 
"הציונות מאמינה בכוחנות ודוגלת בגזענות" – כך אמר היום (שני) יו"ר סיעת רע"מ-תע"ל, טאלב א-סאנע, שהשתתף בכנס לציון 60 לנכבה הפלסטינית במחנה הפליטים עסכר שבשכם.
 
"הציונות לא מקבלת את האחר". ח"כ א-סאנע (צילום: נאבא)
"הציונות לא מקבלת את האחר". ח"כ א-סאנע (צילום: נאבא)
"אין בעיה עם היהודים – יהודים וערבים תמיד חיו ביחד. הבעיה היא עם הציונות המאמינה בכוחות ודגלה בגזענות שאיננה מוכנה לקבל את האחר ואיננה מפנימה ערכים של דו-קיום ושלום", אמר א-סאנע במהלך הכנס.

"השתתפתי בכנס כדי להדגיש את מימדי הנכבה וכדי להדגיש כי אין שלום ללא פתרון בעיית הפליטים", הוסיף.

ביום חמישי האחרון אישר בית המשפט המחוזי בנצרת לתנועה האסלאמית לקיים עצרת לציון יום הנכבה באצטדיון הכדורגל של כפר קנא. בעקבות ההחלטה סערו הרוחות בכנסת ופוליטיקאים מהימין ביקרו בחריפות את החלטת בית המשפט, בין היתר בגלל שהתקבלה דווקא ביום השואה.

"זו החלטה מבישה, המעידה על פשיטת רגל מוסרית וציונית מוחלטת", אמר יו"ר סיעת הליכוד גדעון סער. "אין ספק שהעצרת תהווה במה להסתה נגד המדינה ועצם קיומה", הוסיף. גם יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הגיב בזעם ואמר כי עצם העובדה שההחלטה התקבלה ביום השואה "נותנת לגיטימציה לנכבה, ויש ערבים שיפרשו זאת כמתן לגיטימציה לטרור נגד העם היהודי".

חברי הכנסת הערבים בירכו מנגד על ההחלטה. "אין ספק שהחלטת בית המשפט היא חיובית. אי אפשר למנוע מתושבים לקיים כל דבר שהוא במסגרת הבעת דעה פוליטית, גם אם מדובר בנושא רגיש שכזה", אמר ח"כ סעיד נפאע מבל"ד."זה לא סוד שיום העצמאות של היהודים הוא יום נכבה לערבים בישראל".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.