ת"א: עשרות סטודנטים חסמו את כביש מס' 1

 
עודכן 11:17 17/01/2008
הארון תחאוכו וחדשות נענע 10

במחאה על התמשכות השביתה יצאו עשרות סטודנטים בשיירה מאוניברסיטת תל אביב. חסמו את הדרך המובילה לירושלים וקראו להביא לסיים השביתה. המשטרה עכבה לחקירה שני מפגינים, בהם יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב. אתמול הודיעו ראשי האוניברסיטאות כי משכו את צווי המניעה. המרצים ביקשו לאמץ את מתווה עיני

 
 
 
 
 
הסטודנטים מחריפים את צעדיהם: עשרות סטודנטים חסמו הבוקר (חמישי) את כביש מס' 1 ביציאה מתל אביב לכיוון ירושלים. יצאו בשיירה מאוניברסיטת תל אביב, אליהם הצטרפו מכוניות נוספות של סטודנטים מהאוניברסיטאות העברית ובן גוריון ומחיפה, במחאה על הנתק בין המרצים לבין האוצר, בקריאה להביא לסיומה המיידי.
 
שיירת הסטודנטים בכביש 1 (צילומים: הארון תחאוכו)
שיירת הסטודנטים בכביש 1 (צילומים: הארון תחאוכו)
המשטרה עכבה לחקירה שני מפגינים, בהם יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג. עומסי תנועה כבדים נוצרו ממחלף גנות ועד סמוך לנתב"ג.

הסטודנטים יצאו בשעות הבוקר בשיירה והחלו בחסימת הכביש המוביל לירושלים. הם קראו לנהגים לצפור כאות תמיכה בהם והניפו שלטים עליהם נכתב: "אין השכלה, אין מדינה" ו"מי שלא צופר הוא מושחת". כוחות משטרה הגיעו למקום וביקשו מהסטודנטים להתפנות, לאחר שהחלו להיווצר עומסי תנועה. כשעה לאחר שהחלה השיירה, הגיעו כוחות יס"מ לאזור מחלף בן שמן, שם ערכו הסטודנטים הפגנה וחסמו את התנועה. נהגים רבים שעברו במקום צפרו, חלקם הזדהו עם הסטודנטים וחלקם המשיכו בנסיעה מהירה. השוטרים פיזרו את ההפגנה וניידות משטרה ליוו את רכבי המפגינים בדרכם לירושלים אל קריית הממשלה, שם ערכו הפגנה נוספת.

גולדנברג אמר לחדשות "נענע 10" כי "כמו שהחיים שלנו נעצרו כבר כמעט 90 יום, כך גם נעצר ציר התנועה המרכזי במדינת ישראל. נמאס לנו כבר שרק אנחנו הם אלה שמפסידים". לדבריו, "די כבר לשתק את מערכת ההשכלה! אנחנו מבטיחים שהמילה האחרונה טרם נאמרה".

בטכניון מתבצרים כ-300 סטודנטים בבניין הסנאט, שם נמצאים משרדי ההנהלה, ודורשים מתן פתרונות לפגיעות שנוצרו עקב שביתת המרצים. דובר אגודת הסטודנטים בטכניון, יניר כהן, אמר לחדשות נענע 10, כי "אנו דורשים מההנהלה מתן אפשרות להיבחן על קורסים שנלמדו תחת השביתה בסמסטר האחרון, ודורשים לא לבטל את חופשת הקיץ כדי לאפשר לסטודנטים לעבוד כדי לממן את לימודיהם". הסטודנטים מתכוונים להמשיך ולהתבצר עד אשר ימולאו דרישותיהם על ידי הנהלת הטכניון.
 

איום הצווים הוסר

ראשי האוניברסיטאות הודיעו אתמול כי הסירו את הבקשה להוצאת צווי מניעה למרצים השובתים. זמן קצר לאחר מכן, פנו חברי הסגל האקדמי הבכיר לשרת החינוך, יולי תמיר, כדי שתתאם פגישה עם עיני ולדון במתווה שהציע לפני כשבועיים.
 
מכינים את המכוניות
מכינים את המכוניות
משא ומתן שהתנהל אתמול בין הצדדים הסתיים ללא תוצאות ולא ברור מתי יתחדשו המגעים. ראשי האוניברסיטאות הודיעו כי אם לא יושג הסכם עד יום שישי בצהריים, ייסגרו ביום ראשון כל האוניברסיטאות.

באוניברסיטת תל אביב נפגשו עשרות סטודנטים עם הרקטור, פרופ' דני לויתן, לאחר שפרצו למשרדו וביקשו תשובות לגבי עתיד הסמסטר.

במהלך הפגישה, שהאווירה בה היתה קשה מאוד וסטודנטים רבים חשו ממורמרים, אמר פרופ' לויתן כי ההחלטות הסופיות יתקבלו רק לאחר שובו של נשיא האוניברסיטה, פרופ' צבי גליל, מחו"ל. דיקן הסטודנטים באוניברסיטה, פרופ` יואב אריאל, אמר כי "אם בחינות הסמסטר לא יתקיימו במועדן - אתפטר מתפקידי".
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.