ממשיכים במאבק

 
עודכן 15:24 15/11/2007
אילה בלופולסקי

הירוקים הפגינו מול הקריה בתל אביב, בניסיון נוסף להשפיע על משרד הביטחון לשקול שוב את הקמת עיר הבה"דים. ביילין: ההחלטה היא פוליטית, השיקולים בחלקם זרים

 
 
 
 
 
ברק בחלוק רופא. סימבולי
ברק בחלוק רופא. סימבולי
בשעה 12 וחצי היום התפזרה הפגנת הפעילים הירוקים מול הקריה בתל אביב, במהלכה מחו על הקמת עיר הבה"דים בסמוך לרמת חובב. לאחר הניצחון הזמני אתמול בבית המשפט המחוזי, עם הוצאת צו מניעה לתחילת הבנייה של עיר הבה"דים, התארגנו הפעילים מול הקריה בתל אביב.

"המטרה שלי היא למנוע את ההחלטה לפחות עד מסירת דו"ח המחקר של ד"ר אלי שטרן על הסיכונים המשולבים של רמת חובב לגבי צומת הנגב בו אמורה לקום עיר הבה"דים", אמר ד"ר יוסי ביילין, שהפגין במקום יחד עם פעילי מרצ. "אין לנו התנגדות לכך שיעבירו את עיר הבה"דים לנגב, הבעיה היא שזה המקום הכי פחות ראוי לעיר בה"דים שכזאת. מדובר במיקום הכי מסוכן מכל האופציות שעמדו בפני משרד הביטחון."

ההחלטה, לדעת ביילין, היא החלטה פוליטית שהתקבלה משיקולים שונים, חלקם זרים לדעתו. "כל מה שאני אומר הוא – אתם הצעתם לעשות את הסקר הזה, לפחות תחכו עד שהוא יסתיים."

בין עשרות האנשים ניתן היה למצוא דמות העוטה מסכה בדמותו של אהוד ברק וחלוק לבן, "מאבחנת" מפגינים לבושים במדי צה"ל, וכן את דמויות הקרטון של אבות החיילים לעתיד שפוזרו מבעוד מועד ברחבי העיר.

אורן בן-שבת, ראש צוות "ירוק קמפוס" של אוניבריסטת ת"א, שהשתתף בהפגנה מטעם "מגמה ירוקה", צוחק: "לפחות זה ייתן לאנשים מוטיבציה לשלוח את הילדים שלהם לקרבי – לוחמים הרי לא יגיעו לבה"דים..."
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.