בן אליעזר: ההתנתקות הייתה טעות גדולה מאד

 
עודכן 10:38 08/11/2007
חדשות נענע 10

שר התשתיות הלאומיות הסביר כי שטח מפונה הופך להיות בסיס לטרור, ולכן על אף שבזמנו תמך בתהליך, מדובר בשגיאה חמורה. באשר לתגובה לירי הקסאמים מעזה אמר בן אליעזר כי הניסיון של ישראל למנוע פגיעות בנפש בלתי אפשרי בנסיבות הקיימות

 
 
 
 
 
בהתבטאות דרמטית הכה הבוקר (חמישי) שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, על חטא, והודה כי תהליך ההתנתקות היה "טעות גדולה מאד". בראיון לתוכניתו של נסים משעל ברדיו ללא הפסקה הסביר בן אליעזר כי על אף שבזמנו תמך בתהליך, מדובר בתקדים מסוכן.
 
"אני מודה ומתוודה, אני הייתי עם אלה שעמדו עם כל הכוח מאחורי אריק שרון, והיום אני אומר בראש מורם טעינו, שגינו, עשינו טעות גדולה מאד", אמר בן אליעזר. לטענתו, תהליך מסוג זה הוא נכון "כאשר הדבר הזה נמסר לידיים אחראיות ומעוגן בהסדרים וערבויות בינלאומיות. פה נוצר תקדים - שטח שאתה מפנה אותו הופך להיות בסיס טרור, נקודה".

שר התשתיות התייחס בראיון גם לירי הקסאמים המתמשך, ואמר כי ישראל חייבת להגיב עליו. הוא הוסיף כי הניסיון של ישראל למנוע פגיעות בנפש הוא בלתי אפשרי לאור המצב הנוכחי ברצועת עזה.

את הדברים אמר בן אליעזר בעקבות מטח שכלל שלוש רקטות קסאם שנפלו הבוקר במערב הנגב. באף אחד מהמקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחת הרקטות נחתה ליד מתקן אסטרטגי מדרום לאשקלון, ואילו השתיים האחרות נפלו בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון.

"מדינת ישראל חייבת להגיב, אלא מה?", המשיך בן אליעזר. "מדינת ישראל ממשיכה לבוא ולומר 'אני מטילה עליי חובות ששום מדינה אחרת בעולם לא מטילה עליה. אני מטילה עליי פה הגבלות מוסריות'". לדבריו, "יש פה התנגשות בין שתי דיסציפלינות: עם אחד שמוכן ללכת ולהתאבד ורואה בזה מצווה וכבוד, ועם שני רוצה לחסוך כל טיפת דם".
 

בן אליעזר בראיון לרדיו ללא הפסקה

  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.