העיתונאי והסופר ישראל סגל הלך לעולמו בגיל 63

 
עודכן 00:08 28/09/2007
שלומי אלדר

סגל נפטר בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אחרי שאושפז ביום חמישי. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הלוויתו תתקיים מחר בקיבוץ מעלה החמישה

 
 
 
 
 

(08:25 דקות)

הסופר והעיתונאי ישראל סגל נפטר אתמול בבוקר (חמישי) בגיל 63 בשעה 6:30 בבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים. סגל אושפז בבית החולים, אחרי שחש ברע. לפני כחצי שנה עבר סגל אירוע לב בזמן שנהג ברכבו בנתיבי איילון, והגיע לבית חולים כשהוא במצב של מוות קליני. הוא אושפז למשך חודש, אך מצבו השתפר, והוא אף התראיין לרפי רשף בתוכניתו בערוץ 10 וסיפר על תחושותיו. ביום חמישי, סגל כאמור חש ברע, ומצבו הידרדר עד שנפטר.

ישראל סגל נולד בירושלים למשפחה חרדית ולמד בישיבה, אך בסוף שנות העשרה של חייו חזר בשאלה והפך לחילוני. סגל החל את דרכו העיתונאית בכתבי העת "העולם הזה" ו"בול", ובשנת 1971 הצטרף לרשות השידור. תחילה שימש ככתב בתוכנית "ענייני היום" של "קול ישראל", וב-1974 הצטרף גם לטלוויזיה הישראלית, תחילה ככתב ומאוחר יותר כעורך ומגיש חדשות.
 
עם פרוץ מלחמת לבנון ב-1982 פרש סגל מתפקידו והחל לעבוד ככתב מדיני בשבועון "כותרת ראשית". ב-1985 חזר לרשות השידור ושימש במשך שלוש שנים כשליח של "קול ישראל" ושל הטלוויזיה הישראלית לאירופה. בהמשך הגיש את התוכניות "ערב חדש" ו"מוסף המוספים", וב-1998 הצטרף לערוץ השני, בו ערך את תוכנית האקטואליה "משעל חם".

סגל כתב מספר ספרים המבוססים על אירועים בחייו, בהם עסק רבות בתהליך חזרתו בשאלה. ספרו הבולט ביותר היה "וכי נחש ממית", שיצא לאור ב-2004.

סגל הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הלוויתו תתקיים מחר בקיבוץ מעלה החמישה.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.