"האלה החיה" פוטרה בגלל טיול לארה"ב

 
עודכן 14:03 03/07/2007
רויטרס

ילדה נפאלית בת 10, הנחשבת לקדושה בארצה ואמורה לחיות בתוך מקדש עד קבלת המחזור, פוטרה בגלל שנסעה לארה"ב

 
 
 
 
 
ילדה נפאלית בת 10 הנחשבת בארצה לאלה חיה ("קומארי") וזוכה להערצה של קדושה, איבדה את התואר הקדוש בשל ביקור בארצות הברית, דבר המנוגד למסורת.
 
קומארי טיפוסית. הילדות מוכרזות כ"אלות חיות" כבר בגיל שנתיים (רויטרס)
קומארי טיפוסית. הילדות מוכרזות כ"אלות חיות" כבר בגיל שנתיים (רויטרס)
שאג'אני שאקאיה הוכרזה כבר בגיל שנתיים כ"קומארי" של העיר העתיקה באקטאפור שליד הבירה קטמנדו, שם היא זכתה להערצתם של ההינדים והבודהיסטים, אבל היא הצליחה לעצבן את מנהיגי הדת במדינה בטיול שערכה לארה"ב, למטרת קידום סרט דוקומנטארי בריטי על המסורת בנפאל ועל המצב הפוליטי במדינה.

"זה מנוגד למסורת ואסור עליה לבקר על אדמה זרה ללא רשות" אמר ראש הקרן שמנהלת את ענייני הקומארים. "זה מזהם את המסורת שלנו. נחפש קומארי חדשה ונכתיר אותה לאלה חיה", הוא הבטיח.

אלות חיות נבחרות ממשפחת שאקאיה הבודהיסטית לאחר תהליך בחירה ארוך, שכולל 32 תכונות הנדרשות לאלה, ביניהן – ירכיים כמו של צבי וצוואר כמו קונכייה. לאחר שהן עומדות בדרישות הן נדרשות לחיות בתוך המקדש ולברך את המאמינים הבאים לבקרן, עד שהן מקבלות את המחזור החודשי הראשון שלהן ואז הן חוזרות לחיות חיים רגילים עם משפחתן. בתמורה הן מקבלות משכורת חודשית של 50 דולרים לחודש לכל חייהן.

בית המשפט העליון בנפאל הורה לממשלה לבדוק האם המסורת הזו אינה פוגעת בזכויות האדם של הילדות, אולם שנה חלפה כבר מהיום שבו ניתנה ההוראה וגורמים בממשלה מוסרים כי הבדיקות עדיין לא הסתיימו.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.