המגזין טיים: ציפי לבני היא בין 100 האנשים המשפיעים בעולם

 
עודכן 21:56 03/05/2007
עריכה: אלון הרשקוביץ

מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, כתבה בנימוקים לבחירתה של לבני כי היא "אישה של שכנוע, אינטליגנציה ושלום". לבני מופיעה בקטגוריה של "מנהיגים ומהפכנים", לצד מלכת אנגליה, ראול קסטרו ואוסאמה בן-לאדן

 
 
 
 
 
שרת החוץ, ציפי לבני, מככבת ברשימת 100 האנשים המשפיעים בעולם של השבועון האמריקני "טיים". מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייז, כתבה בטור המוקדש ללבני כי היא "אישה של שכנוע, אינטליגנציה ושלום".
 
לבני: ברשימת המשפיעים בעולם ובמרכזה של קלחת פוליטית (רויטרס)
לבני: ברשימת המשפיעים בעולם ובמרכזה של קלחת פוליטית (רויטרס)
מדי שנה מפרסם השבועון היוקרתי את רשימת האנשים המשפיעים בעולם בתחומי האומנות, הבידור, הפוליטיקה והמדע. לבני מופיעה תחת הקטגוריה של "מדינאים ומהפכנים", לצד מלכת אנגליה, אליזבת' השנייה, מנהיג קובה בפועל, ראול קסטרו, מושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר, ומנהיג ארגון "אל-קאעדה", אוסאמה בן-לאדן.

בנימוקים לבחירתה של לבני, סיפרה רייס כי פגשה את לבני בקיץ 1999, במהלך ביקורה בישראל. היא אמרה כי התרשמה מכך שהיתה "בטוחה בעצמה ומרשימה". "ציפי אינה רק עמיתה", כתבה רייס, "אלא הפכה לחברה. ישבנו במשך שעות ארוכות ודנו על נושאים שונים - בחופשיות ובפתיחות, לעתים גם התווכחנו. למדתי ממנה כמה היא גאה בילדיה. חלקנו כבוד תמידי לאבותינו המנוחים - שלי, בן מצליח של אזרח אמריקני מודר מדרום ארה"ב; שלה - אחד ממגיני המולדת הישראלית בראשית דרכה".

היום הצהירה לבני בשיחות סגורות למקורביה, כי שקלה להתפטר מהממשלה בעקבות דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, אך סברה שזה יהיה צעד מחאתי ולא מנהיגותי, ולכן ויתרה עליו. בנוסף, אמרה כי סברה שגם אם תתפטר, לא יעשו כמוה שאר שרי "קדימה" והממשלה תמשיך לתפקד מבלי שתוכל להשפיע.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.