מיומנו של מסתערב

 
עודכן 21:29 24/03/2007
אסף זוהר, חדשות 10

ראש יחידת המסתערבים ע' סיים את תפקידו לאחר שש שנים של מרדפים בשטחים. פעמים רבות הוא סיכן את חייו במסעות נקמה בפלסטינים למחרת פיגועים. אולם גם מי שהוציא ליחידה שלו מוניטין של "משוגעים" מודה שרק הסכם יביא לפתרון

 
 
 
 
 

אסף זוהר, חדשות 10 (4:17 דק')

בראש יחידת המסתערבים בצה"ל עומד מפקד משנה ע', שמסיים בימים אלה את תפקידו. בחודש שעבר הצליח כוח בפיקודו ללכוד פלסטיני שהצליח לחדור למרכז בת -ים במטרה לפוצץ עצמו במרכז הארץ. למרות ההצלחה בטרפוד מהלכי החשוד, ע' רואה בהצלחתו לחדור למרכז ככישלון.

ע' ופקודיו חשו בעילבון לאחר תקופה בה לא שולחו מתאבדים לישראל, ולמחרת בבוקר חיסלו את משלח המפגע בג'נין. ע' סיכן את חייו כדי לתפוס את האיש ולנקום בו אישית. "מבחינתנו, זו איזושהי סגירת מעגל. ברגע שהם עושים פיגועים, למחרת בבוקר אנחנו יודעים לבוא ולהתחשבן איתם", אמר.

בשבוע שעבר סיים ע' את תפקידו לאחר שש שנים בראש היחידה. הוא נכנס לתפקיד זמן קצר לפני פרוץ אינתיפאדת אל-קצא, ומאז ניהל מרדפים רבים בשטחים. בחוגים הביטחוניים נתפסים הפקודים של ע' כ"משוגעים" - כאלה שמוכנים לרדוף אחר מבוקשים בעומק היישובים הפלסטיניים בכל שעב אפשרית. אולם גם ע', שחי על חרבו, מאמין שרק הסכם מדיני יעצור את הטרור.
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.