שלושת הרוגי הפיגוע באריאל הובאו למנוחות

 
רס``ן תמיר מסד. הגיע למקום במסגרת המילואים (רפרודוקציה)
רס``ן תמיר מסד. הגיע למקום במסגרת המילואים (רפרודוקציה)
 
עודכן 18:56 28/10/2002
חדשות נענע

ההרוגים: רס"ל עמיהוד חסיד (31) מתפוח, רס"ן תמיר מסד (41) מבן שמן וסגן מתן זיגרון (22) מאיתמר; צה"ל: החיילים פעלו ללא דופי ופעולתם מנעה אסון כבד

 
 
 
 
 
פצוע מפונה מאזור הפיגוע  (רויטרס)
פצוע מפונה מאזור הפיגוע (רויטרס)
שלושת הרוגי פיגוע ההתאבדות אתמול באריאל מובאים היום (שני) למנוחות. באיתמר הובא למנוחות סגן מתן זיגרון (22). רב סמל עמיהוד חסיד (31) מכפר תפוח נטמן בשעה 15:30 בבית העלמין בראש העין. בכפר מסריק נטמן רב סרן תמיר מסד (41) מבן שמן. כ-20 בני אדם, בהם 10 חיילים, נפצעו בפיגוע - 14 עדיין מאושפזים בבתיה"ח. החמאס נטל אחריות לפיגוע ומסר כי המחבל המתאבד הוא ג'מאל בוסטאמי, בן 22 סטודנט שנה ב' למחשבים באוניברסיטת אל-נג'אח שככל הנראה יצא משכם. מוקדם יותר נטלו גדודי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, אחריות לפיגוע.

מתחקיר עולה כי המחבל התפוצץ סמוך לשעה 11:30 בתחנת הדלק "סונול", סמוך למלון "אשל השומרון" בכניסה לאריאל. לדברי עדי ראייה המחבל התקרב למזנון שבמתחם תחנת הדלק, בו עמדה
קבוצה גדולה של אנשים, רובם חיילים, עורר את חשדם ונתפס על ידי בעל התחנה בידו האחת וע"י אחד החיילים בידו השנייה. מאבטח של חברת מזון, שחר קשת סטודנט בן 27 שלף את נשקו וירה לעבר המחבל, ואולם, המחבל הצליח להפעיל את חגורת הנפץ. גרסה אחרת טוענת כי המטען הופעל כתוצאה מהירי. לדברי גורם בכיר במשטרה ההערכה ההגיונית ביותר היא שהמחבל עוד הספיק ללחוץ על מתג המטען שככל הנראה כבר היה בידו. אפשרות סבירה נוספת היא שהמחבל נפל ארצה והמטען התפוצץ
כתוצאה מהחבטה. בצה"ל מעריכים כי הסיכוי שהמטען הופעל כתוצאה מירי החיילים, פחות סבירה. בעקבות הפיצוץ פרצה דליקה, שכובתה על די כוחות הכבאות.
 

תחקיר צה"ל: החיילים שנהרגו פעלו ללא דופי

שני קציני צה"ל ונגד איש צבא הקבע נהרגו בפיגוע התופת בתחנת הדלק בכניסה לאריאל. מתחקיר צה"ל עולה כי החיילים פעלו ללא דופי ועירנותם מנעה אסון כבד.

רב סרן תמיר מסד מבן שמן הגיע למקום הפיגוע במהלך שירות המילואים שלו והיה בין החיילים שניסו להיאבק במחבל. מסד נולד וגדל בכפר מסריק. במלחמת לבנון היה מפקד מחלקה בחטיבת גולני והוביל את ראשוני הכוחות שכבשו את הבופור.

סגן מתן זיגרון מהתנחלות איתמר למד בישיבת 'חצים' במקום. התנדב לצנחנים ופיקד על גדוד חי"ר בשטחים. נמסר כי זיגרון היה זה שירה במחבל באקדחו לאחר שמעצור מנע ממנו להשתמש בנשקו האישי.

רב סמל עמיהוד חסיד (31) מתפוח, שירת בקבע כקצין ביחידת ההגנה המרחבית של חטיבת שומרון. הוא הותיר אחריו אישה - אורלי, וחמישה ילדים: תומר (2), דורון (5), מיכל (6.5), דניאל (7) ודביר (8).
 

ראש עיריית אריאל: הזהרתי את פואד אבל הוא לא שמע לי

ראש עיריית אריאל, רון נחמן, אמר כי התריע על פיגוע צפוי בפני שר הבטחון, אך לא נענה. "הזהרתי את פואד לפני מספר חודשים, אחרי הפיגוע הקודם שהיה לנו כאן, שצפוי פיגוע נוסף והוא לא שמע אותי. אני ביקשתי גידור כדי שמחוצי שומרון לא יוכלו להיכנס אלינו, אבל הוא לא אישר את זה", דברי נחמן.

במתחם תחנת הדלק יש סופרמרקט, מסעדה, תחנת הסעה ובית מלון "אשל השומרון". לפני שבעה וחצי חודשים נפצעו 14 בני אדם בפיגוע התאבדות לאחר שמחבל נכנס ללובי של המלון ופוצץ מטען שנשא על גופו.